„Celý život mě naplňují tři velké vášně – sport, hudba a vaření. V minulosti jsem hrával baseball, americký fotbal nebo basketba...

1 týden starý 45
„Celý život mě naplňují tři velké vášně – sport, hudba a vaření. V minulosti jsem hrával baseball, americký fotbal nebo basketball, který jsem pár let také trénoval. Dnes se snažím hlavně jezdit na kole. V rámci hudby mám rád devadesátkový crossover a hard-core. Přes 10 let jsem také zpíval a hrál na kytaru s kapelou Bomberos, ale dnes chodím hlavně na koncerty. U vaření pak nejraději objevuji. Zajímají mě exotické kuchyně i nové kuchařské postupy. Naposledy jsem třeba vyzkoušel vaření ve vakuu Sous Vide.

Co se týká politiky, zajímám se o ní v podstatě celý život. Zastávám názor, že pokud chce člověk něco změnit, musí se sám zapojit. Na nadávání u piva máme lidí dost. Už ve svých 20 letech jsem proto kandidoval jako nezávislý v komunálních volbách v Praze 11, kde jsem tehdy bydlel. Později, když se mi narodily dcery, jsme se přestěhovali do Veltrus, kde jsem se začal angažovat také. Jsem členem kulturního výboru města a pravidelně píšu do radničního zpravodaje Veltruské listy.

Piráty jsem začal sledovat prakticky hned od jejich vzniku. Zaujali mě hlavně důrazem na svobodu (nejen) internetu, autorská práva, transparentnost, digitalizaci a liberální přístup ke konopí. Svůj hlas jsem jim dal poprvé ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014. Na jaře 2017 jsem se pak zaregistroval na fóru a v roce 2020 jsem se stal členem. To, co mě na Pirátech bavilo na začátku, mě baví dodnes!
Ze všeho nejvíc jsem hrdý na své dcery, se kterými mám skvělý vztah. Mé nejhezčí vzpomínky se váží právě na ně. Ať už to, jak přišly na svět, jejich první krůčky, první ježdění na kole, školní besídky nebo jen společný čas. To jsou ty nejkrásnější chvíle.

I pro ně bych proto rád posunul Veltrusy dopředu. Za posledních pár let je vidět změna k lepšímu, ale pořád je na čem pracovat. Jako starosta se zaměřím na rozšíření školy i s novou tělocvičnou, opravu silnic či budování chodníků. Na to všechno však městský rozpočet nestačí – proto budu maximálně usilovat o získání peněz z evropských, národních i krajských dotačních titulů. Chci také zlepšit informování občanů – více otevřít úřad a rozšířit možnosti zapojení do rozhodování o tom, co se ve městě děje.”

Lukáš Kohout, pirátský lídr ve Veltrusech

#humansofpirati #odvahadelatcojespravne

Zdroj