Černé Velikonoce na silnicích. Při nehodách zemřeli čtyři lidé, zranilo se jich 167

5 měsíce starý 111

Dopravní policisté zaznamenali během čtyř volných dnů přes 700 nehod. Loni jich bylo o zhruba 200 méně, tehdy ale byl kvůli epidemii koronaviru významně omezený volný pohyb lidí.

První úmrtí při nehodě zaznamenali policisté o letošních Velikonocích v pátek večer na Strakonicku. 47letý řidič osobního auta tam zřejmě v důsledku vysoké rychlosti vyjel ze silnice na pole, kde se auto přetočilo a skončilo na střeše. Cizinec při nehodě vypadl z vozu ven a na místě zemřel.

Druhou obětí prodlouženého víkendu se v neděli odpoledne stal motocyklista. Muž nezvládl průjezd zatáčkou u Rabyně na Benešovsku a narazil do svodidel.

Dvě tragické nehody evidují policisté v pondělí – u Citonic na Znojemsku řidič osobního automobilu nepřizpůsobil rychlost při průjezdu zatáčkou, vjel do protisměru, kde se střetl s dalšími dvěma automobily. Kolizi nepřežil spolujezdec pravděpodobného viníka.

Zemřel i řidič osobního vozu v okrese Pardubice, který po vyjetí ze zatáčky dostal smyk, vyjel mimo vozovku, kde narazil do oplocení a stromů.

Kromě nehod se smrtelnými následky se o letošních svátcích stalo i několik havárií s vyšším počtem zraněných. V neděli se tři lidé zranili při střetu dvou osobních vozidel v Příboře na Novojičínsku a čtyři vážná zranění si vyžádala nehoda dvou aut na dálnici D6 na Lounsku. Celkem se při velikonočních nehodách zranilo 167 lidí a vznikla škoda přesahující 42 milionů korun.

Zdroj