Češi jsou proti Rusům. Bývalá světová dvojka zkritizovala Kvitovou za její postoj k válce

5 měsíce starý 76

„Můj postoj je jasný. Jsem proti válce a záleží mi na lidech a hráčích z Ukrajiny. Oceňuju, že se Wimbledon vydal těžkou cestou, když nedával body do žebříčku kvůli absenci Rusů a Bělorusů,“ uvedla Kvitová.

ČTĚTE TAKÉ: Skandál v Premier League. Sudí loktem zaútočil na hvězdu Liverpoolu, Švancara ho omlouvá

Její slova však nenechala chladnou šestatřicetiletou bývalou hvězdu Kuzněcovovou. „Je jasné, že Češi jsou hodně proti Rusům. Všude na světě je teď propaganda a rusofobie. Myslím si však, že by se do toho sportovci neměli zaplétat. Musí prostě hrát tenis,“ uvedla podle webu Tennisuptodate Kuzněcovová.

Další války i země

V případě, že by se na tuto problematiku takto pohlíželo, musely by se prý řešit i další země. „Chápu, když politici hrají tenis, ale ATP a WTA se snaží držet sport od politiky dál. A pokud toto téma začneme, mluvme o všech válkách, které probíhaly téměř po celém moderním období v různých zemích světa, a jejich důsledcích pro sport,“ dodala ruská sportovkyně.

Tenis přitom jako jeden z mála sportů umožnil ruským a běloruským sportovcům po začátku války na Ukrajině loni v únoru nadále individuálně s neutrálním statusem startovat, nesmějí se ale účastnit týmových soutěží.

Mezinárodní olympijský výbor tento týden doporučil všem mezinárodním federacím návrat reprezentantů obou zemí jako jednotlivých neutrálních sportovců. Ukrajinští politici a představitele sportu na to reagovali odmítavě a nařídili svým sportovcům soutěže s Rusy a Bělorusy bojkotovat.

Zdroj