Češi na olympiádě: Dvacetiletý střelecký talent Přívratský se ukáže s malorážkou

1 měsíc starý 8

Jiří Přívratský (20 let), sportovní střelba

  • Disciplína: 10 m vzduchová puška a 50 m libovolná malorážka
  • Datum a místo narození: 13. března 2001, Ostrava
  • Výška a váha: 170 cm, 70 kg
  • Stav: svobodný
  • Klub: Olymp Plzeň
  • Trenér: Milan Bakeš

Dvacetiletý Přívratský startuje na svých prvních olympijských hrách. Je juniorským mistrem ČR ve třípolohové střelbě z libovolné malorážky. Nejvýrazněji na sebe zatím upozornil pátým místem ve střelbě z libovolné malorážky na mistrovství Evropy 2021 v Chorvatsku, díky čemuž se také probojoval na olympiádu.

„Dozvěděl jsem se to po mistrovství Evropy, které pro mě bylo úspěšné. Po něm totiž byla trenérská porada, na které se tohle probíralo, a po ní jsem se dozvěděl, že bych tady měl být,“ uvedl Přívratský pro Blesk. „Ale abych byl upřímný, někdy do března, možná i dýl, pro mě bylo nepředstavitelné, že bych tady mohl být.“

Český střelec má za sebou už první disciplínu, a to vzduchovou pistoli na 10 metrů, kterou absolvoval s dalším Čechem Davidem Hrčkulákem. Do osmičlenného finále olympijské soutěže se však ani jeden neprobojoval. Přívratský skončil v kvalifikaci se ziskem 626,8 bodu na 14. místě a od postupu ho dělilo 2,4 bodu, Hrčkulák byl výkonem 625,7 bodu devatenáctý.

Na začátku se u něj objevila i nervozita. „Byla očekávaná a taky se dostavila. Už po třetí ráně v závodě jsem si šel promluvit s trenérem, tak nějak ze sebe shodit nervozitu, což pomohlo. Promluvil mi do duše a já jsem se tím uklidnil,“ řekl Přívratský.

A jak se reprezentačnímu kouči Jaromíru Burešovi povedlo zbavit mladého střelce stresu? „Říkal mi, ať jenom dělám svoji práci, ať se soustředím na to, co mám, že nic víc se po mně nechce. Že natrénováno mám, a vím, jak správně střelbu provádět, a o tom to je.“

Zdroj