Češi s Kanadou bojují o první místo ve skupině. Hraje se bez gólů, velkou šanci nedal Červenka

před 3 týdny 52

Zápas začal pro český národní tým nepříjemně, a to vyloučením Jakuba Krejčíka hned v první minutě utkání. Obránce totiž hned po druhém vhazování v zápase vyhodil puk z hrací plochy. Jako první během Krejčíkova dvouminutového trestu však v oslabení zahrozil Jakub Flek, který ale sólový nájezd na kanadského brankáře Binningtona neproměnil. Zbytek Krejčíkova vyloučení odehráli Kanaďané v českém obranném pásmu, puk za záda Lukáše Dostála ale nedostali.

ČTĚTE TAKÉ: Dejte Davidovi najíst a bude to ok, říká Pastrňákova maminka. Jak tipuje umístění hokejistů?

Následující minuty byly ve znamení několika šancí na obou stranách. Za Česko hrozila zejména první útočná formace s bostonským duem Davidem Pastrňákem a Pavlem Zachou a kapitánem týmu Romanem Červenkou. Gólmani však žádnou ze střel do branky nepustili.

Jako další zamířil v 14. minutě na trestnou lavici Kanaďan Damon Severson, a to za zasažení Dominika Kubalíka vysokou holí do obličeje. Jako první v přesilovce kanadského gólmana prověřil Pastrňák, Binnington byl ale připravený. Zbytek přesilovky odehráli Češi poměrně nejistě. Příliš střeleckých pokusů si nevytvořili, místo toho se snažili Kanaďanům přihrávkami zamotat hlavu. Hráči v dresech s javorovými listy byli vůči snaze domácích imunní a přesilovku úspěšně ubránili.

V 17. minutě orazítkoval nedávno vyloučený kanadský obránce Severson tyčku Dostálovy svatyně, od ní se ale puk naštěstí pro národní tým odrazil do hrací plochy. Zbytek třetiny už odehrály oba týmy bez gólu.

Dlouhé čekání na gól

Druhá třetina začala stejně jako první skončila. Oba týmy byly velmi aktivní a sebevědomě napadaly. V první části druhého dějství měli Kanaďané kratší fáze, kdy se jim podařilo dostat Čechy pod tlak, obrana byla ale pevná.

Do velké šance se v 31. minutě dostali David Pastrňák s Romanem Červenkou. Bostonské křídlo nahrávalo kapitánovi národního týmu přímo před bránu, Červenka však kanadského gólmana trefil do betonu.

Článek postupně aktualizujeme.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Brankáři zažívají saunu na ledě. Vedra v hale ovlivňují hokej, shodli se Hossa a Hrachovina

Přečtěte celý článek