Česká republika patří k šesti zemím EU s největším zdražováním potravin! Poděkovat můžeme Fialově vládě. K loňskému prosinci pod...

1 měsíc starý 29
Česká republika patří k šesti zemím EU s největším zdražováním potravin! Poděkovat můžeme Fialově vládě. K loňskému prosinci podle údajů Eurostatu meziročně vzrostl harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP) u potravin v České republice o 27,2 %, a Česko je tak mezi unijními zeměmi šesté nejhorší! V Německu, Polsku či Rakousku byl nárůst o poznání menší.

Podle hnutí SPD je potřeba zajistit energetickou a potravinovou soběstačnost České republiky a dostavět nové bloky jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně a zajistit strategické zásoby plynu. Podle hnutí SDP je zajištění energetické a potravinové bezpečnosti, levné elektřiny a dostatku levných energetických zdrojů a levných potravin jedním ze základních pilířů suverenity, svobody a prosperity naší země.

Hnutí SPD předkládá řešení Fialovy drahoty:
👍1) Zestátnění ČEZu a prodej levné české elektřiny napřímo českým občanům a firmám za zastropované ceny u výrobců a přes unijní energetickou burzu pouze prodej přebytků.
👍2) Obnovení národního importéra plynu a nákup levného plynu přímo od producentů, nikoliv přes německé překupníky jako je tomu v současnosti.
👍3) Přechodné snížení DPH u energií, pohonných hmot, základních potravin a léků a snížení ceny těchto komodit.
👍4) Odstoupení od Green Dealu Evropské unie.
👍5) Odstoupení od systému emisních povolenek EU, který zdražuje energie a suroviny.
👍6) Obnovení národního zpracovatele ropy.
👍7) Zrušení solární daně a veškerých dotací, které zdražují elektrickou energii pro spotřebitele.
👍8) Zajištění potravinové bezpečnosti. Podpora českých zemědělců a potravinářů.
👍9) Snížení neúčelných výdajů státu.
👍10) Srovnání podmínek tuzemských a zahraničních firem působících v ČR – Zavedení sektorové daně pro nadnárodní internetové giganty (Google, Facebook atd.), které v ČR generují obrovské zisky bez zdanění v ČR, a zdanění vyvádění nezdaněných dividend z ČR nadnárodními korporacemi.

Zdroj