Česká televize kvůli Nově přesunula předvolební superdebatu

5 měsíce starý 17

Související

Česká televize

Českou televizi čeká od roku 2024 omezování vysílání a propouštění. Novým předsedou Rady je Novák

Českou televizi čeká od roku 2024 omezování výroby a vysílání a propouštění zaměstnanců, pokud se do té doby nezvýší koncesionářský poplatek ze stávajících 135 korun. Letos přijatá úsporná opatření nebudou po roce 2024 pro stávající rozsah činností stačit. Při projednávání aktualizace dlouhodobých plánů na roky 2023 až 2027 se na tom usnesla Rada ČT.

Petr Pavel

Kandidáti na prezidenta a televizní debaty: Pavel zatím účast nepotvrdil

Tým prezidentského kandidáta Petra Pavla zatím nepotvrdil jeho účast na žádné z velkých předvolebních televizních debat. Pavel by se chtěl zúčastnit všech plánovaných kandidátských diskusí, kvůli střetu termínů ale čeká, jak se televize domluví. ČTK to řekla jeho mluvčí Markéta Řeháková. Česká televize a TV Nova plánují odvysílat prezidentskou diskusi ve stejném termínu. 

Více souvisejících

Česká televize prezidentské volby 2023

Aktuálně se děje

před 1 minutou

Slevy, ilustrační fotografie

dTest: Není sleva jako sleva

K nalákání zákazníků obchodníci stále raději využívají permanentních slevových akcí a výprodejů, které navíc neváhají okořenit řadou bombastických přívlastků. Lákavě znějící sleva se však při bližším zkoumání nezřídka ukazuje pouze jako nepatrné snížení ceny, případně se cena nijak zásadně neliší od běžné nabídky na trhu. Od 6. ledna 2023 by však měl být falešným cenám konec. 

před 11 minutami

Ilustrační foto

Týdny vyjednávání s minimálním efektem? Omezení cen plynu se může vymstít, varují experti

 Země Evropské unie se v pondělí po dlouhých týdnech nesnadného vyjednávání shodly na nástroji, kterým chtějí omezit ceny plynu v případě, že překročí stanovenou mez 180 eur (asi 4360 Kč) za megawatthodinu (MWh). Dosažení dohody ale podle komentářů v médiích nemusí stačit k tomu, aby nový mechanismus byl v praxi skutečně funkční. Analytici upozorňují, že efekt pro koncové spotřebitele bude jen minimální, a varují, že v konečném důsledku se snaha ovlivňovat tržní ceny plynu může unii vymstít.

před 16 minutami

Česká televize, ilustrační foto

Česká televize kvůli Nově přesunula předvolební superdebatu

Česká televize posunula svou předvolební superdebatu všech prezidentských kandidátů ze čtvrtka 12. ledna na neděli 8. ledna. Důvodem je kolize původního termínu s debatou na komerční Nově. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Debatu před prvním kolem volby odvysílá ČT1 a zpravodajská ČT24 v neděli od 20:00 hodin večer. Hostit ji bude Národní muzeum.

před 37 minutami

Ilustrační foto

Polovina firem se kvůli pandemii a válce obává zhoršení platební morálky partnerů

Téměř polovina podniků ve střední a východní Evropě má po dvou letech pandemie a ruské invazi na Ukrajinu obavy ze zhoršení platební morálky obchodních partnerů. Důvodem je především hospodářský útlum, v jehož důsledku 48 procent firem z regionu očekává prodloužení průměrné doby splatnosti faktur v příštích 12 měsících. 

Aktualizováno před 42 minutami

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Dopravu v Česku komplikuje ledovka a sníh. Autobusy a vlaky místy vůbec nevyjely

Dopravu na některých místech České republiky komplikuje dnes ráno ledovka a sníh. Problémy jsou třeba v okolí Prahy, všechny příměstské autobusy mají zpoždění, některé vůbec nevyjely. Komplikace v MHD jsou i na jižní Moravě nebo v Libereckém kraji. Kvůli sněhovým jazykům je neprůjezdných několik silnic na Bruntálsku nebo v Pardubickém kraji. V noci byly kvůli hromadným nehodám několik hodin zavřené dálnice D6 a D1. Zvýšené množství nehod evidují policisté i dnes ráno.

před 1 hodinou

Lékárna, ilustrační fotografie

Léky jsou nedostupné nebo drahé. Stát zasáhnout nemůže

Stát nemůže podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) regulovat prodej volně prodejných léků, například počet balení Nurofenu, které si mohou lidé najednou koupit. Novela, která řeší výpadky léků na recept, bude platit nejdříve od roku 2024. Novinářům dnes řekl, že podrobnosti k dodávkám léků sdělí ve čtvrtek na tiskové konferenci.

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví zruší pravidelné lékařské prohlídky u nerizikových profesí

Ministerstvo zdravotnictví od ledna 2023 ruší pravidelné lékařské prohlídky u profesí, které pro zaměstnance nepřinášejí zdravotní rizika. Vstupní prohlídky zatím zůstanou, resort chce ale zákon změnit. Zaměstnavatelé podle Hospodářské komory ušetří stovky milionů korun ročně. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci úřadu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Harvey Weinstein

Další americký soud shledal Weinsteina vinným ze znásilnění

Soud v Los Angeles shledal v pondělí bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina vinným ze znásilnění, informovala dnes agentura AP. Porota se na tom shodla po devíti dnech diskuzí. Sexuálních deliktů se podle poroty Weinstein dopustil v případě jedné ze čtyř žen, které u kalifornského soudu vypovídaly. V případě další ženy ho porotci zprostili obvinění a u zbývajících dvou nedospěli k závěru. Weinstein si už odpykává 23letý trest odnětí svobody, který mu uložil v roce 2020 soud v New Yorku.

před 1 hodinou

Ilustrační foto

Navzdory ochlazení jsou zásoby plynu v Česku druhé nejvyšší od roku 2014

Navzdory ochlazení v minulém týdnu jsou zásoby plynu v Česku k dnešnímu dni druhé nejvyšší od roku 2014. Na twitteru to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Stát se snaží snížit spotřebu plynu kvůli problémům v dodávkách, které souvisejí s ruskou vojenskou invazí na Ukrajinu. Vláda má za cíl během této zimy uspořit 15 procent plynu, což je 800 milionů metrů krychlových. Zatím se povedlo uspořit více než 180 milionů metrů krychlových.

před 3 hodinami

Vánoce

Na Ukrajině ubývá těch, kteří chtějí slavit pravoslavné Vánoce 7. ledna

Na Ukrajině se snižuje podíl těch, kteří chtějí slavit pravoslavné Vánoce stejně jako v Rusku 7. ledna. Zatímco loni se pro tradiční datum svátku vyjádřilo 71 procent Ukrajinců, podle průzkumu zveřejněného v pondělí je to už pouze 55 procent, informovala agentura DPA.

před 4 hodinami

Ilustrační fotografie.

Předpověď počasí na leden: Po Novém roce se má pozvolna ochlazovat

Meteorologové v pondělí naznačili, jak bude v první polovině ledna blížícího se nového kalendářního roku. Tuhé mrazy se během úvodních patnácti dnů neočekávají, výrazněji pod nulu mají teploty klesat pouze v noci. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

před 4 hodinami

Policie zatkla ženu, která podle ní kradla dárky pod stromečkem Roberta De Nira

Americká policie zatkla ženu, kterou americký herec Robert De Niro přistihl, jak mu v bytě krade zpod vánočního stromku připravené dárky. 

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj