Česká výprava má dalšího nakaženého, vládní let do Tokia už vyšetřuje i Český olympijský výbor

1 měsíc starý 19

Český olympijský výbor reaguje na informace, které se objevují v souvislosti s letem části české výpravy do Tokia, a spouští vlastní vyšetřování. Z paluby vládního speciálu měli už čtyři lidé pozitivní testy na Covid a na palubě se neměla dodržovat protiepidemická opatření. Další oficiální „obětí“ je plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková.

Ke dvěma oficiálně potvrzeným nakaženým sportovcům teď přibyla třetí - plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková, která kvůli povinné desetidenní karanténě přijde s parťačkou Hermannovou o olympijský turnaj.

„Poslední dny byly psychicky hodně náročné. Za posledních 24 hodin jsem absolvovala asi 8 testů, některé vyšly pozitivně, jiné byly nejednoznačné. Teď jsem obdržela definitivní verdikt, který je bohužel pozitivní. Bára a já díky tomu nebudeme moct zasáhnout do turnaje," přiznala Markéta Nausch Sluková.

„Strašně nás to bolí, tu situaci jsem zatím nestrávila a nevím, jak s tím naložit. Už jsme si poplakaly, pak jsme si zanadávaly, pak jsme si zase poplakaly. Už jen doufám, že nebudou další sportovci následovat. Tohle je noční můra každého sportovce," dodala.

Celý článek najdete zde >>>

Autor: ČTK

EUR 25.6 25.68
USD 21.69 21.83
GBP 29.76 29.94
Zdroj