Vlaky v Česku jezdí podle nových jízdních řádů. Grafikony se mění hlavně na regionálních tratích. Hlavní novinkou jsou spěšné vlaky z Plzně do Karlových Varů, zatímco v jižních Čechách a na jižní Moravě se naopak omezí provoz některých příměstských spojů. Dílčí změny nastanou také v dalších regionech.

Praha 21:30 13. června 2021

Cestující čekají v létě nové spoje, ale i omezení na tratích. ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Z plzeňského nádraží poprvé vyjely nové spěšné vlaky do Chebu a Karlových Varů. Cesta jim trvá zhruba dvě a čtvrt hodiny. Nová linka spěšných vlaků bude jezdit mezi Plzní, Mariánskými Lázněmi, Chebem a Karlovými Vary. Linku si objednaly Plzeňský a Karlovarský kraj.

Vlaky budou jezdit po většinu dne ve dvouhodinovém intervalu. Podle drah by měly doplňovat současnou nabídku dálkových spojů. V Plzni navíc vzniknou nové přípoje na linku Ex6 Praha-Domažlice-Mnichov. Dráhy na novou linku nejprve nasadí motorové vlaky RegioShark, které mají později vystřídat nové soupravy RegioPanter. Po covidové pauze se vrací i část zrušených spojů, třeba na trase Praha – Ostrava. Znovu vyjede také autovlak.

OBRAZEM: Vlaková nádraží v době koronaviru. Po prázdných halách často chodí jen holubi a policisté

Číst článek

Naopak omezení provozu čeká cestující na jihu Čech a Moravy, upozorňuje mluvčí národního dopravce Robert Pagan. „V Jihočeském kraji bude omezen provoz některých posilových příměstských vlaků v období letních prázdnin. Až do konce současného jízdního řádu budou zrušené půlnoční víkendové vlaky do okolí Brna.“ V Jihomoravském kraji budou do konce června prodloužené intervaly ve špičkách na příměstských linkách S2 mezi Rájcem-Jestřebí a Brnem a S3 mezi Tišnovem a Brnem.

Úplně končí také přímý rychlík z Prahy do Letohradu. Znovu jezdí vlaky RegioJetu do Budapešti přes Vídeň a mezistátní spoje obnovuje i Leo Express. Grafikony dopravci mění pravidelně druhou neděli v červnu a v prosinci.

vto, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. České dráhy mění jízdní řády. Novinkou jsou spoje z Plzně, na jihu Čech a Moravy ale dojde k omezením

  2. Fotbalisté Rakouska začali Euro výhrou 3:1 nad Severní Makedonií. Za tu se trefil veterán Panděv

  3. Babiš se má omluvit Wagenknechtovi za výrok o psychopatovi, rozhodl soud. Premiér se chce odvolat

  4. Netanjahuova éra po 12 letech skončila. Izraelští poslanci vyslovili důvěru vládě Naftaliho Beneta

  5. Vakcína Pfizer pro děti od dvanácti let by mohla být dostupná v září, uvedl ministr Vojtěch

  6. Z 0:2 na 3:2 na sety. Djoković vyhrál po velkém obratu podruhé v kariéře Roland Garros

Aktuální témata

MS hokej 2021 program, MS hokej 2021, ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme