České obchody začaly prodávat odporné máslo. Češi ho kupují ve velkém. Poznáte ho podle drobného detailu

před 3 týdny 78

Ceny másla bývají velkým tématem hovorů běžných lidí. Tato potravina má totiž tendence tu a tam cenově opravdu výrazně vylétnout. Následně se objevují obavy, že by mohla být ještě dražší a zákazníci začnou vyhledávat nejrůznější akce. To si potom přenášejí i do dob, kdy cena másla není kdovíjak vysoká, jako právě teď. A obchodní řetězce toho pochopitelně řádně využívají.

Pozor na levné máslo

Levné máslo se do České republiky dostává pravidelně a možná i vás někdy zarazilo, jak je možné, že se takováto potravina může najednou prodávat třeba s 50% slevou. Důvod je poměrně jednoduchý a pravděpodobně vás nepotěší, pokud po takovém másle saháte. Netěší to ani tuzemské zemědělce, kteří takto přicházejí o obrat, jelikož zákazníci neví, že kupují druhořadé zboží.

Opravdu levná másla z dovozu se totiž nemohou srovnávat s čerstvým máslem z České republiky, a to ani zdaleka. Vlastně jde o dva různé produkty, jakkoliv se je řetězce snaží prezentovat jako totožné. Na tom levnějším mají totiž paradoxně výrazně vyšší marži.

Máslo totiž dokáží nakoupit velmi levně z hmotných rezerv evropských států. Ty ho musí v rezervách čas od času nahrazovat novějším. To starší tedy vyskladní a za nějakou symbolickou cenu nabídnou k odkupu. Bývá pravidlem, že ho skoupí právě tuzemské řetězce, jelikož obchody z jiných zemí o něco takového nemají příliš zájem.

Není to vůbec dobré

Stolní máslo pochází z mrazírenských zásob státních hmotných rezerv. Takové máslo obvykle nenajdete na pultech obchodů. Po vyskladnění se spíš udá v gastronomii a pekárnách,” uvedla odbornice na potraviny Michaela Smolková pro deník Blesk. “Případně by na obalu bylo uvedeno, že se jedná o stolní máslo a byl by také uveden datum výroby.

Obchody bohužel obvykle o tom, že jde o takzvané stolní máslo neinformují. Datum výroby byste však na obalu najít měli. A tady platí, že takové máslo se může prodávat až dva roky poté. To je velký rozdíl oproti čerstvému máslu, které má datum spotřeby do dvaceti dnů od výroby.

Čtěte také: Prodavačka už se neudržela. Popsala, jak obchodní řetězce okrádají Čechy. Tak je to venku

Jak přitom podotkla expertka, obchodní řetězce nám toto máslo nabízejí jako standardní, byť by se mělo používat hlavně v gastronomické výrobě, jako jsou pekárny, kde není tak důležité, jakou kvalitu má jeden konkrétní produkt. Stolní máslo totiž může v některých případech začít žluknout a ztrácet své vlastnosti, pro které si ho kupujeme.

Foto: Shutterstock

Continue Reading

Přečtěte celý článek