Českého dobrovolníka zranil na Donbase šrapnel

1 týden starý 12

„Jeden z našich statečných mediků-dobrovolníků byl na Donbase zasažen šrapnelem. Momentálně je jeho stav stabilizovaný, ale situace je vážná a nelze předvídat další vývoj,“ zveřejnili členové projektu Phoenix na své facebookové stránce a na twitteru.

„Děláme vše, co je v našich silách, aby se mohl brzy vrátit do vlasti. S ohledem na citlivost situace nebudeme o jeho stavu do odvolání poskytovat další informace,“ píší v prohlášení.

Seznam Zprávy před dvěma týdny popsaly, jak čeští medici-dobrovolníci projektu Phoenix na východě Ukrajiny pomáhají. Jednak vojáky vyučují zdravovědu a sami také na frontové linii raněné převážejí. Reportér Jan Novák hovořil o jejich dobrovolnické misi rovněž minulý týden v pořadu 5:59.

„V projektu Phoenix se věnujeme pomoci v oblastech konfliktu již rok a s každou misí naši dobrovolníci riskují zranění, nebo i život. Jsme si plně vědomi rizik, ale i toho, jak je naše pomoc potřebná,“ zveřejnili dobrovolníci.

Veřejnosti chtějí poděkovat za slova podpory pro jednoho z jejich členů a zároveň žádají o respektování soukromí v této těžké situaci.

Zdroj