Česko čeká zatažený týden s nadprůměrnými teplotami. Bude až 12 stupňů

před 3 měsíce 69

 ČTK

ČTK

Česko čeká zatažený týden s přeháňkami a s nadprůměrnými denními teplotami, které vystoupají až ke 12 stupňům Celsia. V polovině týdne bude ale v noci mrznout. Místy hrozí náledí a námraza, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v týdenní předpovědi počasí.

Ilustrační foto. | Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Pondělí bude provázet oblačná obloha s občasnými přeháňkami, v polohách nad 900 metrů očekávají meteorologové sněžení. „Srážky výrazně zeslábly a odsunuly se k severu. Během dnešního dne se budou vyskytovat už jen místní přeháňky, a to hlavně v Čechách,“ uvedli meteorologové na síti X. „Proto očekáváme, že budou hladiny horních úseků toků pozvolna klesat, střední a dolní úseky budou v důsledku dotoku ještě na vzestupu, s překročením prvního, ojediněle i druhého povodňového stupně,“ doplnili. Nejvyšší denní teploty vystoupají na šest až deset stupňů, na jihu Moravy až na 12 stupňů Celsia.

Teplá zima. Ilustrační snímek

Nezvykle teplé počasí. Noc na mnoha místech v Česku přepisovala rekordy

Oblačná až polojasná obloha s ojedinělými srážkami čeká Česko v úterý. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi pěti a jedním stupněm, při déletrvající zmenšené oblačnosti klesnou pod bod mrazu. Po ránu se může místy tvořit náledí. Přes den bude mezi pěti a devíti stupni Celsia. Nejchladnější bude noc na středu, kdy teploty klesnou až na minus čtyři stupně. Mrznoucí mlhy se mohou na komunikacích místy měnit na námrazu. Přes den se ale teploty opět vyšplhají až na devět stupňů.

Oblačný ráz počasí s občasnými mlhami a teplotami mezi šesti až 11 stupni přetrvá do konce pracovního týdne. Od víkendu se začne mírně ochlazovat. V noci bude kolem nuly. Na horách začne opět sněžit.

Přečtěte celý článek