Česko dále fialoví. V 5. stupni PES je už třetina krajů, číslo R roste

1 měsíc starý 12
Česko dále fialoví. V 5. stupni PES je už třetina krajů, číslo R roste

Nejhorší skóre má nyní Zlínský kraj (81), jemuž dýchají na záda Královéhradecký a Pardubický (shodně 79). Zbývající dvojici, která má index na úrovni 5. stupně tvoří Liberecký a Olomoucký kraj (shodně 76).

Ve třetím stupni se dlouhodobě drží Praha (49) a momentálně rovněž Plzeňský kraj (58).

Při pohledu na mapu okresů je rovněž patrné zfialovění. Pátý stupeň hlásí hned 22 obcí s rozšířenou působností, zatímco 3. pouze 13. Ostatní jsou ve stupni 4.

Ačkoliv se celorepublikový index nemění, v posledních dnech setrvale stoupá reprodukční číslo. V pátek se dostalo na hodnotu 1,16. Zhruba čtvrtinová je i pozitivita testů.

V ČR ve čtvrtek přibylo 5864 potvrzených případů nákazy a bylo provedeno 23 489 testů. V souvislosti s covid-19 eviduje ministerstvo zdravotnictví 9341 úmrtí. Aktivních případů je 62 036, přičemž u většiny osob má nákaza lehký průběh.

Vláda již avizovala, že může dojít ke zpřísnění opatření, nicméně jejich podobu nelze predikovat, neboť ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) avizoval, že opatření nebudou odpovídat 4. stupni tabulky PES.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj