Česko dnes navštíví šéfka Evropského parlamentu

před 2 měsíce 69

foto Ilustrační foto - Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová přichází na summit EU, 15. prosince 2022. 

Praha - Česko dnes navštíví předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová, sejde se s nejvyššími ústavními činiteli, uctí také památku obětí střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Večer bude debatovat se studenty na Vysoké škole ekonomické (VŠE). Metsolaová do Česka zavítá v rámci návštěv všech členských států Evropské unie před červnovými volbami do Evropského parlamentu.

Dopoledne předsedkyně EP uctí památku obětí tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde před Vánocemi pachatel zastřelil 14 lidí, poté i sebe a dalších 25 lidí zranil. Následně bude jednat s předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS).

Odpoledne Metsolaovou na Pražském hradě přijme prezident Petr Pavel, ve Strakově akademii se setká s premiérem Petrem Fialou (ODS). Večer se na VŠE zúčastní debaty se studenty na téma "Rozhodujeme společně: Jakou Evropu chceme?".

Metsolaová je předsedkyní Evropského parlamentu od ledna 2022, Česko naposledy navštívila v dubnu 2023 při příležitosti konference předsedů parlamentů zemí EU.

Přečtěte celý článek