Česko dostane 355 000 dávek vakcíny, na běžné lidi se dostane v březnu

2 měsíce starý 14

Andrej Babiš během tiskové konference v ÚVN Praha. Foto: Milan Malíček, Právo

Česko dostane 355 000 dávek vakcíny, na běžné lidi se dostane v březnu

Aktuálně je k dispozici 9750 dávek vakcíny od firem Pfizer a BioNTech.

Očkování odstartovalo v Česku oficiálně v neděli ráno na šesti místech – látku mají k dispozici pražské nemocnice v Motole, Všeobecná fakultní nemocnice, Ústřední vojenská nemocnice a Nemocnice na Bulovce. V Brně se pak jedná o Fakultní nemocnici Brno a Fakultní nemocnici u svaté Anny.

Každá nemocnice by měla být schopná naočkovat stovky lidí denně. Očkuje se ve dvou dávkách, obvykle do svalu v horní části paže, a to s odstupem minimálně 21 dní.

Babiš zdůraznil, že jako první budou očkováni zdravotníci, senioři a rizikové skupiny obyvatel. Podle něj by se na běžné lidi mělo dostat patrně koncem března.

„Tento rok byl nejhorší v naší moderní historii. Kvůli covidu zemřela spousta našich spoluobčanů. Vakcína je naděje, že se vrátíme do normálního života,“ zdůraznil Babiš. Připomněl zároveň, že očkovat začala v neděli dle předchozí domluvy celá Evropská unie.

Andrej Babiš během tiskové konference v ÚVN Praha.

Foto: Milan Malíček, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj