Česko zažilo další mrazivou noc. Bylo až minus 21

1 měsíc starý 15

9. března 2021, 08:53 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia.

Mrazivé počasí v areálu Ondřejovské hvězdárny

Mrazivé počasí v areálu Ondřejovské hvězdárny
FOTO: Adam Mráček / INCORP images

Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

"Uplynulá noc bude pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. V noci na zítřek (středu) již teploty tak hluboko pod bod mrazu klesat nebudou a od pátku by již v noci mrznout nemělo," dodal ČHMÚ.

Dnes přes den by mělo být skoro jasno až polojasno, na jihu a jihozápadě oblačno. Od západu bude postupně oblačnost přibývat až na zataženo, odpoledne a večer může na některých místech i slabě sněžit. Nejvyšší teploty budou jeden až pět stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem minus čtyř stupňů, na Šumavě až minus jeden stupeň.

Zdroj