Česko zaznamenalo za úterý 3229 nových případů koronaviru

1 měsíc starý 17

Aktuálně se děje

před hodinou

Část Indie zasáhlo zemětřesení o síle 6,2 stupně

Indický stát Ásám dnes zasáhlo zemětřesení o síle 6,2 stupně. S odvoláním na Evropské středomořské seizmologické centrum (EMSC) o tom napsala agentura Reuters. Otřesy podle dosavadních informací v indických médiích poškodily řadu budov, dosud však nebyly hlášeny oběti.

před hodinou

V Mexiku zemřelo již více než 345.000 nakažených

Po nemoci covid-19 v Mexiku zemřelo již více než 345.000 lidí. Ve většině mexických států podle místních úřadů ale šíření infekce nyní nezrychluje. Nově země začne proti covidu-19 očkovat osoby ve věku 50 až 59 let. Napsala o tom dnes agentura AP.

před 10 hodinami

Očkovaní Američané se mohou setkávat venku bez roušek

Američané plně naočkovaní proti covidu-19 nemusí nosit roušky při pobytu venku kromě případů, kdy se pohybují v davu neznámých lidí. V návaznosti na aktualizaci doporučení amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) to dnes prohlásil prezident Joe Biden. Řekl, že USA učinily v boji s pandemií ohromný pokrok, nicméně mají před sebou ještě dlouhou cestu. Šéf Bílého domu přitom znovu naléhal na Američany, aby se nechali co nejrychleji očkovat.

před 11 hodinami

U problémových projektů Agrofertu jde podle analytiků o stovky milionů

U problémových projektů holdingu Agrofert, které byly místo evropských dotací proplaceny ze státního rozpočtu, jde maximálně o nižší stovky milionů korun. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila. Tyto projekty kritizoval audit Evropské komise, který se týkal dotací Evropské unie pro holding Agrofert, jenž vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO).

před 11 hodinami

Hejtmani odmítají, aby si kraje a školy zajišťovaly testy pro školáky

Asociace hejtmanů dnes odmítla úvahy, že by antigenní testy na covid-19 pro školy měly zajišťovat školy nebo kraje. Stát zřejmě antigenních testů pro školáky nebude mít od 10. května dost kvůli problémům s tendrem na testy do škol. Stanovisko hejtmanů sdělil médiím předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Návrh ministerstva zdravotnictví, aby si školy zajistily testy samy, označila asociace za scestný.

před 11 hodinami

Německá média mají jasno. Příštím trenérem Bayernu Mnichov bude Nagelsmann

Do bavorského velkoklubu Bayern Mnichov přijde po sezóně 2020/21 na místo dosavadního kouče Hansiho Flicka, který už nebude podle nedávných prohlášení od příští sezóny tento německý celek vést a podle všeho míří na lavičku německé reprezentace, Julian Nagelsmann. Tento nejmladší trenér v historii německé Bundesligy, který v současnosti působí na lavičce Lipska, je podle německých médií s vedením Bayernu na svém angažmá v Bavorsku již domluven, zbývá už prý jen podpis smlouvy. Lipsko by se pak mělo těšit na nemalé odstupné.

před 12 hodinami

Edi Rama podle předběžných výsledků voleb obhájil třetí mandát premiéra Albánie

Albánský premiér Edi Rama v nedělních parlamentních volbách s vysokou pravděpodobností obhájil svůj třetí mandát předsedy vlády. Jeho Socialistická strana zřejmě ve sněmovně získá nadpoloviční počet mandátů. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes podle agentury ATA zveřejnila ústřední volební komise po sečtení kolem 95 procent hlasů.

před 13 hodinami

Loď Ocean Viking zachránila u Libye 236 migrantů

Záchranná loď Ocean Viking dnes vzala u Libye na palubu 236 migrantů ze dvou přeplněných gumových člunů, jejichž posádky se při plavbě přes Středozemní moře dostali do potíží. Informovala o tom na twitteru francouzská nezisková organizace SOS Méditerranée, která plavidlo provozuje. Podle ní bylo mezi pasažéry 114 nezletilých bez doprovodu.

před 13 hodinami

Heger v Bruselu jednal o slovenském plánu obnovy, von der Leyenová jej ocenila

Zejména o využití peněz z mimořádného fondu obnovy jednal dnes v Bruselu s představiteli Evropské komise slovenský premiér Eduard Heger. Předsedkyně komise Ursula von der Leyenová po setkání uvítala, že Bratislava ve svém národním plánu, na jehož základě exekutiva Evropské unie peníze zemi přidělí, počítá s reformami. 

před 14 hodinami

Trump se na léto odstěhuje z Floridy, chce se vyhnout vedrům

Bývalý americký prezident Donald Trump se v květnu chystá dočasně odstěhovat ze svého golfového klubu Mar-a-Lago na Floridě do jiného ze svých golfových klubů, který se nachází ve městě Bedminster ve státu New Jersey, asi 60 kilometrů západně od města New York. Agentuře Reuters to řekl nejmenovaný informovaný zdroj.

před 14 hodinami

Provozovatelé služeb možná budou vyžadovat jen čestné prohlášení o testu

Doklad o podstoupení testu na koronavirus v certifikovaném odběrovém centru podle provozovatelů služeb péče o tělo negativní ovlivní poptávku, a tedy i tržby. Někteří klienti sjednanou rezervaci kvůli této podmínce odmítají, u jiných může být problém sladit termín návštěvy salonu s volnou kapacitou testovacích míst. 

před 15 hodinami

Celoněmecké zvýhodnění očkovaných lze očekávat na konci května

Německá vláda navrhne výhody pro očkované proti nemoci covid-19 v nadcházejícím týdnu, schválení spolkovými zeměmi je pak možné očekávat k 28. květnu. Dnes to v televizi ARD prohlásil německý ministr zdravotnictví Jens Spahn. Jádrem opatření má být rovnocennost očkování s negativním testem, očkovaní navíc nebudou muset do karantény při návratu do Německa či po kontaktu s infikovaným.

Zdroj