Česko znovu na špici. Více nových případů nemá za poslední týden nikdo na světě - Novinky.cz

3 měsíce starý 19
Česká republika je zase „best in covid“. V nárůstu nákazy jsme totiž opět nejhorší na světě. V přepočtu na milion obyvatel se u nás za poslední týden nakazilo průměrně 932 lidí denně, oproti tomu v sousedním Polsku 230, v Německu 214 a třeba v Maďarsku jen 177.

Světovým semeništěm nákazy jsme se opětovně nestali kvůli specifickému podnebí, nebo snad z důvodu odlišné imunity našich občanů od zbytku světa. Ten důvod je jiný: je jím neschopná vláda, která není kompetentní ani k tomu, aby aspoň okopírovala to, co dělají ostatní.

Třeba populačně menší Izrael už 1. ledna oznámil, že má očkovaných milion svých obyvatel. Do konce tohoto měsíce chce očkovat přes dva miliony lidí, poté přibližně 150 tisíc lidí denně. Tamní vláda, na rozdíl od té naší, totiž opravdu maká. Už dávno má plán, komunikuje s lidmi a zřídila očkovací centra.

A co se mezitím děje s naší vládou? Ví se jen to, že začala hledat někdo, kdo bude „usměrňovat styk s veřejností“ na ministerstvu zdravotnictví. Po deseti měsících od vypuknutí epidemie. Bravo… ??‍♀️


S novým rokem se Česká republika znovu dostala na čelo nelichotivého žebříčku zemí s nejvyššími přírůstky nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Při pohledu na sedmidenní průměr nakažených v přepočtu na milion obyvatel je v ČR 932 případů. Litva má za posledn...
Zdroj