Český letoun havaroval v Kongu. Pátrání skončilo tragicky, zkušený pilot Petr nehodu nepřežil

4 měsíce starý 94

K havárii došlo ve čtvrtek minulý týden. O pátrání po zmizelém letounu, který nedorazil do cíle ani na jiné letiště, informoval server Hapamedia. To však o den později skončilo tragicky. Vrak stroje záchranáři objevili v těžce přístupném terénu – v lese mezi Kasese a Lulingu.

Na palubě byly v době vzletu pouze dvě osoby: český pilot Petr a jeho kopilot Jackson, letěli pouze s nákladem. Pravděpodobnou příčinou tragického pádu bylo podle informací webu The Aviation Herald špatné počasí, jež nad oblastí v osudný den panovalo.

Úmrtí Čecha potvrdilo i ministerstvo zahraničí. „Bohužel můžeme potvrdit, že v Demokratické republice Kongo zemřel český občan při letecké nehodě. Náš zastupitelský úřad v Kinshase je v kontaktu s místními úřady a rodinou oběti,“ uvedla mluvčí Mariana Wernerová. Podle informací webu Blesk.cz byl Petr bývalým pilotem Českých aerolinií (ČSA).

Létal na vrtulových strojích typu ATR a později na proudových Airbusech. Ve čtvrtek spadl s letounem Let 410 české výroby. Dvoumotorové letadlo s registrací 9S-GPK bylo vyrobeno před více než 35 lety.

Zdroj