Český rozhlas dnes otevře své budovy veřejnosti, nabídne komentované prohlídky

4 měsíce starý 131

14. května 2022, 07:55 Autor: ČTK

V sídle Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech i regionálních studiích se dnes u příležitosti 99. výročí zahájení pravidelného vysílání koná Den otevřených dveří.

Praha vyjadřuje podporu Ukrajině

Praha vyjadřuje podporu Ukrajině
FOTO: Michael Zelinka / INCORP images

Návštěvníci se po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru mohou těšit na komentované prohlídky rozhlasových studií, včetně multimediálního studia Českého rozhlasu Vltava, i dalších zajímavých prostor budovy. Den otevřených dveří doplní hudební a kulturní program v nedalekých Riegrových sadech.

Komentované prohlídky rozhlasových prostor začínají na Vinohradech v 09:00, pro návštěvníky bez rezervací budou vyhrazeny prohlídky každou celou hodinu do 16:00. Od 10:00 do 17:00 se ve vestibulu budovy Českého rozhlasu uskuteční autogramiáda s moderátory stanic Český rozhlas Dvojka i Pohoda, které se zúčastní Jan Čenský, Marie Retková, Halina Pawlowská, Dana Syslová, Tomáš Töpfer nebo Václav Žmolík. V Galerii Vinohradská 12 se návštěvníci budou moci seznámit s historií rozhlasové knihovny a také uvidí, jak fungoval rozhlas po drátě.

Narozeninový den Českého rozhlasu bude pokračovat koncertem v Riegrových sadech. Na dvou hudebních scénách vystoupí Jaroslav Uhlíř & Band, Adam Mišík, Barbora Poláková & Band, Ben Cristovao, 7krát3, Thom Artway & Band nebo kapela Queenie. Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, rozhlasovou bojovku nebo kouzelníka Richarda Nedvěda.

Den otevřených dveří se dnes uskuteční i ve všech regionálních studiích Českého rozhlasu. Na návštěvníky regionálních stanic taktéž čekají komentované prohlídky, autogramiády moderátorů, besedy a hudební vystoupení.

Zdroj