Český rozhlas oslaví 100. výročí rekordním podílem na trhu a posílením poslechovosti hlavních stanic

6 měsíce starý 14

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 4. čtvrtletí 2022 a 1. čtvrtletí 2023 zaznamenaly posílení poslechu většiny stanic Českého rozhlasu a zároveň i jeho rekordní podíl na rozhlasovém trhu. Český rozhlas Radiožurnál znovu posílil pozici nejposlouchanějšího rádia denně a zůstává i lídrem týdenního poslechu, rekordní poslechovosti dosáhl Český rozhlas Plus.

Praha 22:28 10. května 2023

Český rozhlas oslaví 100. výročí rekordním podílem na trhu a výrazným posílením poslechovosti hlavních stanic | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti dosáhl rekordní hodnoty 27,7 %. Aktuálně poslouchá Český rozhlas denně 1 690 tisíc a týdně 2 791 tisíc posluchačů.

Rozhlasoví symfonici nahráli ke stému výročí speciální píseň. Tvoří ji známé znělky z vysílání

Číst článek

„V měsíci, kdy slavíme 100 let od spuštění rozhlasového vysílání, dosahují výsledky poslechovosti Českého rozhlasu i jeho jednotlivých stanic nejlepších čísel za poslední roky. Kromě výsledků zpravodajských stanic mě těší i významné posílení poslechovosti Českého rozhlasu Dvojka a regionálních stanic, jejichž denní poslechovost je nejvyšší za posledních 5 let,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Je to dárek od našich posluchačů i ocenění práce všech rozhlasáků, kterým za to patří velký dík. A je to pro nás příslib a zároveň i velký závazek do budoucna, protože 100 let je jen začátek,“ dodal.

Český rozhlas Radiožurnál posílil, denně jej poslouchalo 882 tisíc (téměř o 200 tisíc více než druhý Impuls) a týdně 1 670 tisíc posluchačů (nárůst o 17 tisíc). Opětovně se rekordně posunula týdenní poslechovost analyticko-publicistické stanice Českého rozhlasu Plus, a to už na 266 tisíc posluchačů (nárůst o 7 tisíc). Denní poslech je 144 tisíc (o 10 tisíc více).

Nejlepšího výsledek od roku 2017 zaznamenala stanice Český rozhlas Dvojka, která navýšila denní poslech na 377 tisíc posluchačů (nárůst o 33 tisíc) a týdenní poslech na 621 tisíc (o 46 tisíc více).

Mimořádně se dařilo i regionálním stanicím České rozhlasu, jejichž denní poslech je rovněž nejvyšší od roku 2017: 442 tisíc posluchačů denně (o 34 tisíc víc) a 744 tisíc týdně (nárůst o 30 tisíc).

Mezi jednotlivými regionálními stanicemi je dlouhodobě nejúspěšnější Český rozhlas Brno, který si naladí denně 99 tisíc a týdně 166 tisíc posluchačů, nejvíce pak posílila stanice Český rozhlas Olomouc.

bbu

Zdroj