Český slavík bude slavit šedesátku ve velkém stylu

4 měsíce starý 21

V přímém přenosu na TV Nova, který začne ve 20.20 hodin, se ceny budou předávat v pražském Foru Karlín. Moderovat ho budou Aleš Háma, Ondřej Sokol a také Tereza Pergnerová.

Program začne skladbou napsanou speciálně pro ceremoniál. Jejím autorem je Ondřej G. Brzobohatý, který řekl: „Režisér Pepe Majeský mi zavolal, že by chtěl složit písničku ve stylu Tony Awards, a já si uvědomil, že by mě to bavilo. Úvod do každého přímého přenosu je zásadní.“

Moderátor Sokol podotýká: „Rozhodli jsme se začít opravdu ve velkém stylu. Natočili jsme klip, který by se měl prolnout do Fora Karlín.“ Jeho kolega Háma doplňuje: „Úkolem úvodní písně je rozplakat všechny interprety české populární hudby, kteří budou v sobotu v sále. Myslím, že se nám to povede.“

Foto: TV Nova

Ondřej Sokol (vlevo) a Aleš Háma, moderátoři slavnostního večera.

Na galavečeru vystoupí Ewa Farna, Marek Ztracený, Mirai, Olympic, Jiří Korn, Dara Rolins, Vojtěch Dyk, Lucie s Filharmonií Hradec Králové, Vojtaano & Fast Food Orchestra a Monika Absolonová. Ceny odevzdají anebo na historii ankety zavzpomínají Jiřina Bohdalová, Karel Roden, Karel Vágner, Michael Kocáb, Peter Nagy, Ester Ledecká, Bára Špotáková, Libor Bouček, Jan Koller, Daniel Hůlka, Dalibor Janda, Ben Cristovao, Peter Dvorský a další.

Vyhlášeni budou vítězové v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Skupina, Hip Hop a Rap, Objev roku a Síň slávy. Podle TV Nova, vyhlašovatele ankety, přišlo letos rekordních 2 110 364 hlasů.

„Udělalo mi velkou radost, že se Nova takhle pustila do Slavíka a vyburcovala lidi. Více než dva miliony hlasů, to je neuvěřitelné číslo,“ říká Háma.

Zdroj