Čeští junioři přišli pro první zápas o útočníka. Kvůli faulu 16 sekund před koncem

2 měsíce starý 18

Čeští junioři přišli pro první zápas o útočníka. Kvůli faulu 16 sekund před koncem

Bude tak chybět trenérovi Karlu Mlejnkovi v dnešním úvodním duelu na mistrovství světa v Edmontonu proti Švédsku, který začne ve 20:00 SEČ.

Raška 16 sekund před koncem jediného testu před šampionátem, který český tým vyhrál jednoznačně 6:0, vrazil Bečára na hrazení a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. V zápase si Raška připsal dva body za gól a asistenci.

"Je to pro nás samozřejmě zásah. Adam odehrál velmi dobré přípravné utkání před šampionátem. V sestavě ho nahradí Martin Lang," řekl Mlejnek. "Švédové jsou silný tým s extrémně vybavenými individualitami. Je to náročný soupeř a uděláme všechno pro to, abychom, se na něj co nejlépe připravili."

Švédové kvůli delší karanténě přípravný zápas nehráli. "Příprava, co se týče skautingu, není úplně ideální. Na druhou stranu absolutně neřešíme, že Švédové vylezli z karantény až 21. prosince. My jsme vylezli 18. prosince, v tom úplně rozdíl nevidím," uvedl kouč.

"Vnímáme, že nálada je bojovná. Hráči se na utkání a na vstup do šampionátu těší. Věřím, že předvedeme pokud možno co nejlepší výkon," dodal Mlejnek.

Zdroj