Chaos ve West Hamu. Souček i Bowen jsou nespokojení, napsal insider

2 měsíce starý 15

 Reuters

Očekávané posilování kádru stále nepříchází a východolondýnský klub se týden před startem nejvyšší anglické soutěže ocitá pod stále větším tlakem.

Tým, který loni s odřenýma ušima zvládl souboj o udržení v Premier League, prodal kapitána a největší osobnost Declana Rice za astronomických 105 milionů liber do Arsenalu, nutnou náhradu ale doposud nesehnal.

Magazín The Athletic přišel na konci července se zprávou, která znepokojila příznivce Hammers. Novináři prý mluvili s předními fotbalovými agenty a někteří z nich vyjádřili frustraci nad tím, jak zle a chaoticky West Ham vede svůj byznys.

Klub, v jehož vlastnické struktuře by měl hrát stále zásadnější roli český miliardář Daniel Křetínský, totiž pravidelně nabízí za vytipované hráče značně podhodnocené částky.

Čerstvým příkladem budiž naivní pokus získat hvězdného záložníka a jednoho z nejlepších ostrovních exekutorů standardních situací Jamese Warda-Prowse ze sestoupivšího Southamptonu.

West Ham chtěl anglického fotbalistu pořídit za 20 milionů liber. Pro vedení Saints šlo o směšnou nabídku. 

"Jsme velký fotbalový klub, který sestoupil do druhé ligy, ale máme svou hodnotu a nedovolíme našim hráčům odejít, pokud nebudeme mít pocit, že je to výhodné pro obě strany," uvedl pro Southern Daily Echo sportovní ředitel jihoanglického klubu Jason Wilcox.

Southampton by rád za svůj diamant inkasoval dvojnásobek.

Dlouhé týdny se spekuluje o dalších zvučných jménech do středu pole. I u Conora Gallaghera z Chelsea, Joaa Palhinhy z Fulhamu či Scotta McTominaye z Manchesteru United ale jednání záhy ztroskotala na mrtvém bodě.

Podle anglických zdrojů sice ještě není vše ztraceno a zejména o Wardu-Prowseovi se očekává další kolo jednání, mnohým však dochází trpělivost. Údajně i trenérovi Davidu Moyesovi.

Server Hammers News uvedl, že skotský manažer dal vedení ultimátum na pořízení první posily do nadcházejícího víkendu.

Mimochodem, v létě došlo na London Stadium ke změně ve struktuře managementu, když byl technickým ředitelem zodpovědným zejména za nábor nových hráčů jmenován Němec Tim Steidten, který si udělal skvělé jméno v Bayeru Leverkusen a před rokem o jeho služby měla usilovat i Chelsea.

Jenže s velkou posilou ve funkcionářském týmu zatím nepřicházejí žádné posily na hřiště a v zákulisí se hovoří o tom, že má německý expert používající přístup založený na datech tendenci cílit spíše na mladší a výrazně levnější fotbalisty s potenciálem, což je v mírném rozporu s dosavadní strategií Davida Moyese.

Nespokojení s průběhem letního přestupového termínu mají být podle insidera Seana Whetstonea i někteří důležití hráči.

Muž s dobrými kontakty na majitele Davida Sullivana konkrétně jmenoval Tomáše Součka a Jarroda Bowena.

Uvedl, že jedni z hlavních strůjců úspěchů Hammers v posledních třech letech nejsou příliš ochotní podepsat nové smlouvy. Českému záložníkovi končí kontrakt v červnu příštího roku, anglickému křídelníkovi o rok později. Whetstone ovšem svůj tweet později bez vysvětlení smazal, čímž obavy a spekulace fanoušků ještě zesílil. Mezi příznivci už se nepokrytě mluví o "přestupovém cirkusu".

West Ham zahájí sezonu v Premier League příští sobotu na hřišti Bournemouthu.

V přípravě dokázal porazit Tottenham 3:2, naposledy ale prohrál s francouským celkem Rennes 1:3. Jedinou branku dal hlavou Souček, u něhož fans doufají, že dostane po odchodu Rice znovu více ofenzivních úkolů, po loňské nepovedené sezoně se vrátí mezi hlavní opory a utiší místy tvrdou kritiku.

Tuto sobotu odehraje West Ham, za něhož nadále nastupuje i druhý český reprezentant Vladimír Coufal, generálku v Leverkusenu. V kádru německého týmu jsou další Češi Patrik Schick a Adam Hložek.

Zdroj