Chase se po operaci pomalu zotavuje. Hrůzný případ týraného štěněte šokoval Bílinu

4 měsíce starý 30

Zraněného několikaměsíčního křížence Jack Russel teriéra Chase si na ulici náhodou všimly děti a jejich matka pak ihned zavolala strážníky. „Čip psa bohužel nebyl evidovaný. Zdravotně na tom byl velmi špatně, tak jsme ho naložili a neprodleně zavolali útulek,“ uvedl Milan Liška, ředitel Městské policie Bílina.

„Pejsek byl oteklý, shrbený, bylo vidět, že je to akutní,“ popsala Kristýna Nowakowská, jednatelka spolku AniDef, který provozuje tamní útulek. Ta se s ním také rovnou vydala k veterináři. Zvěrolékař zjistil, že má Chase okolo přirození uvázaný drát, kvůli kterému nemůže ani močit. Pes proto hned musel na operaci. Vršek pokožky měl již kompletně odumřelý. Podle odborníků ho pachatel podobnému mučení nevystavil poprvé.

Když to vypadalo, že štěně má nejhorší za sebou, muselo bohužel na operaci znovu. Zjistilo se totiž, že nekróza bohužel postupovala velmi rychle a dostávala se až do břišní cévy. Pejska se veterinářům podařilo zachránit. Vyhráno však ještě úplně nemá. „Tím, že je to štěně, tak je kupodivu veselý, sám jí, chodí se na vodítku ven venčit,“ popsala zlepšení jeho stavu Nowakowská.

Jak dlouho Chase zůstane na klinice, ještě není jasné. Hned potom, co se uzdraví, mu ale v útulku začnou hledat nového majitele. Po tom předchozím nyní pátrají policisté. Ti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu týrání zvířat zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Za to pachateli hrozí až šest let za mřížemi.

Zdroj