Chtěl si pohladit jelena, divoké zvíře na něj zaútočilo. Ignoroval rady, vzkázal fotograf, který souboj zachytil

před 3 týdny 25

Tragédií mohlo skončit chování muže, který ignoroval bezpečnostní varování a neuváženě se přiblížil k jelenovi. Divoké zvíře na něj zaútočilo svými parohy a vážným zraněním se mu podařilo vyhnout doslova na poslední chvíli. Celý incident zachytil fotograf Chris Golightly, který se v té době na místě nacházel, informoval britský deník Daily Mail.

Muž se pokoušel pohladit jelena. Ten však zřejmě na nic takového neměl náladu a dal se do útoku. Na snímcích fotografa je vidět, jak se muž, který měl na sobě černý kabát, černé tepláky a tenisky, drží paroží jelena a zoufale se snaží vyhnout vážným zraněním.

Terrified man desperately tries to fend off furious stag after it turned on him when he ignored warnings not to touch deer at wildlife park https://t.co/difREZMzvg

— World News (@worldnewstweet_) January 31, 2024

Divoké zvíře následně nenechavce srazilo na zem a vtlačilo mu paroží do těla. Muž se naštěstí dokázal zvednout a uniknout jelenovi dříve, než došlo k tragédii, napsal britský deník.

Útok jelena na muže se podařilo zachytit fotografovi jménem Chris Golightly, který dlouhodobě snímky divokých zvířat pořizuje. Podle svých slov už viděl mnoho odvážlivců, kteří se k jelenům pokoušeli přiblížit.

„Tyto záběry dokazují, co se může stát, když lidé ignorují radu držet si od jelena odstup,“ popsal deníku. „Zajímalo by mě, proč lidé vystavují sebe a zvířta riziku jen kvůli fotce. Tenhle ubohý jelen už měl dost toho, že ho otravovali, a varoval ostatní tím, že stáhl parohy. Ale ignorovali ho,“ popsal fotograf.

Hrozivá událost se odehrála v přírodním parku Wollaton Hall & Deer Park v anglickém městě Nottingham. Představitelé parku návštěvníky upozorňují, aby se k jelenům nepřibližovali a drželi se od divokých zvířat minimálně 50 metrů. „Jeleni mohou vypadat něžně, ale jsou to mocná stvoření a mohou být nepředvídatelní,“ varují na svých webových stránkách.

Přečtěte celý článek