Světová zdravotnická organizace vyzvala čínské úřady, aby pravidelně a v reálném čase sdílely specifické informace o šíření koronaviru v zemi. Představitelé organizace chtějí vidět mimo jiné více údajů o hospitalizacích, úmrtích i očkování v souvislosti s nákazou. V Číně prudce rostou počty infikovaných poté, co země na začátku prosince náhle zrušila většinu opatření proti covidu-19.

Peking 8:41 31. prosince 2022

Opatření proti šíření koronaviru v Šanghaji | Zdroj: Reuters

Oficiálně zveřejňované statistiky jsou od té doby nespolehlivým vodítkem, píše agentura Reuters. Čínská vláda hlásí přibližně 5 000 nově infikovaných denně, ale analytici považují tyto počty za značně podhodnocené – denní počty nakažených se mohou blížit jednomu milionu, upozornila stanice BBC News.

Česko nebude řešit pravidla pro turisty cestující z Číny samostatně. Vláda koordinuje opatření s EU

Číst článek

Podobně je to s oběťmi covidu-19. Úřady oficiálně oznámily pouze 13 úmrtí v souvislosti s touto nemocí, avšak analytici ze společnosti Airfinity odhadují, že v zemi může mít nemoc na svědomí až 9 000 životů denně.

Do začátku prosince Peking uplatňoval takzvanou politiku nulového covidu a úřady nařizovaly uzávěry hned při výskytu prvních případů nákazy. Po demonstracích proti koronavirovým opatřením Peking strategii změnil a zrušil klíčové restrikce, lidé mohou opět cestovat i do zahraničí.

Řada zemí proto v poslední době oznámila plán vyžadovat od cestujících z této země negativní testy na koronavirus, učinily tak například Spojené státy, Španělsko, Francie, Itálie, Británie, Jižní Korea nebo Japonsko.

WHO stressed the importance of monitoring and the timely publication of data to help China and the global community to formulate accurate risk assessments and to inform effective responses. https://t.co/V3rJTAC9Tm

— World Health Organization (WHO) (@WHO) December 30, 2022

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Čína by měla informovat o šíření koronaviru v zemi, vyzývá Světová zdravotnická organizace

  2. Pákistánský soud propustil muže odsouzeného za znásilnění poté, co souhlasil, že si svou oběť vezme

  3. Obchody budou mít na Silvestra zkrácenou otevírací dobu. Na Nový rok musí zůstat velké prodejny zavřené

  4. Bilance českého předsednictví: mimořádná jednání, posun ‚zelené politiky‘ i problém komunikace

  5. Bolsonaro přistál na Floridě. Pravděpodobně se nezúčastní inaugurace nového brazilského prezidenta

  6. Válka na Ukrajině změnila Německo víc, než se čekalo

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Kandidáti na prezidenta 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Danuše Nerudová, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme