Čísla hospitalizovaných rostou, Babiš oznámil představení nové strategie

3 měsíce starý 27

Ilustrační foto Foto: Cindy Liu, Reuters

Čísla hospitalizovaných rostou, Babiš oznámil představení nové strategie

„Covidová čísla se zhoršují, v nemocnicích končí více lidí, převážně neočkovaných. Očkování je jediný způsob, jak covid porazit. Nepodceňujte to,” nabádal premiér k vakcinaci.

Porada s Centrálním řídícím týmem. Covidová čísla se zhoršují, v nemocnicích končí více lidí, převážně neočkovaných. Očkování je jediný způsob, jak covid porazit. Nepodceňujte to. Na zítřek jsem svolal Radu pro zdravotní rizika, @ZdravkoOnline představí svou další strategii.

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) October 13, 2021

Babiš avizoval, že na čtvrtek svolal Radu pro zdravotní rizika, přičemž ministerstvo zdravotnictví pod vedením Adama Vojtěcha (za ANO) představí svou další strategii.

V nemocnicích je v současnosti s covidem hospitalizováno 388 lidí, přičemž 78 z nich se nachází ve vážném stavu vyžadujícím napojení na umělou plicní ventilaci, případně mimotělní oběh.

Ačkoliv jde ve srovnání s loňskou i jarní vlnou epidemie o nízká čísla, více hospitalizovaných bylo naposledy počátkem června.

Plné očkování má v ČR prozatím přes šest milionů lidí, přičemž více než 26 tisíc osob již dostalo i posilující třetí, v případě jednodávkové vakcíny druhou dávku. Rychlost očkování v posledních týdnech zvolna klesá a denně se počet vykázaných očkování pohybuje zhruba kolem necelých deseti tisíc.

Pro představu lze zmínit, že například v červnu se průměrné týdenní počty vykázaných očkování za den pohybovaly kolem 100 tisíc.

Anketa

Měla by se nyní v souvislosti s rostoucím počtem nakažených a hospitalizovaných zavádět přísnější proticovidová opatření?

Celkem hlasovalo 1497 čtenářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj