„Co mají společného naši nejbližší sousedé? Ze zákazu potratů se v těchto zemích stává téma, na kterém konzervativní strany získ...

1 měsíc starý 10
„Co mají společného naši nejbližší sousedé? Ze zákazu potratů se v těchto zemích stává téma, na kterém konzervativní strany získávají body u svých voličů.

Kriminalizace interrupcí je absurdní. Jejich cíl - snížení počtu provedených zákroků - jednoznačně selhává. V poslední době se restrikce vrací na scénu – Polsko zakazující přerušení těhotenství i v případě poškozeného plodu, omezení na Slovensku, váhavost českého ministerstva zdravotnictví.
O právech žen je potřeba mluvit dřív než bude pozdě, jako třeba právě v sousedním Polsku. Od loňského listopadu jsem ambasadorem protestů polských žen a vidím zhoršující se situaci týden co týden.

Spouštíme tedy osvětovou webovou stránku (https://zo.pirati.cz/tojestwojna/) - je to argumentář do diskuzí o interrupcích, jsou to plakátky ke stažení, vytisknutí i sdílení, od aktivistky a kreslířky Toybox Toybox . Cílem webu je šíření a pomoc s osvětou, kterou dělá například Ciocia Czesia a můžete ji podpořit tu https://zrzutka.pl/ykc4uf!

Já jsem toto téma zvedla před Komisí i Radou, v takovýchto případech ale politické apely nestačí. Proto jsem ráda, že mohu pomoci i s osvětovou kampaní To jest wojna - nazvanou po svém polském protějšku. Možná se válka zdá jako příliš silný pojem, ale ten pouze představuje naléhavost problému. Ženy si v posledních desetiletích těžce vybojovávaly rovnější práva. A v době, kdy jsme měli proces završovat, místo toho o práva opět přicházíme. To nesmíme dovolit.“

Markéta Gregorová - I Ty jsi Brusel

Zdroj