Co se týče zákroku městské policie na náměstí v Uherském Hradišti a v Českých Budějovicích, zdůvodnění ministra Jana Blatného z ...

5 měsíce starý 14
Co se týče zákroku městské policie na náměstí v Uherském Hradišti a v Českých Budějovicích, zdůvodnění ministra Jana Blatného z ANO, že si nelze sundat roušku na prázdné ulici, protože to ztěžuje kontrolu, přestože takový čin nikoho neohrožuje, je skandální. Smyslem omezení práv lidí může být pouze ochrana zdraví ostatních, ne ulehčení represe. Pan ministr zdravotnictví Blatný a ministr vnitra Jan Hamáček z ČSSD zde zavádí pandemickou tyranii plošných opatření bez smyslu, která nikam nevede. Žádáme již několik týdnů demisi těchto ministrů a zrušení nouzového stavu.

Pokud policie na základě vládních příkazů napadá lidi jako v Uherském Hradišti a a v Českých Budějovicích a tvrdě zasahuje tam, kde člověk bez roušky nikoho neohrožuje, připomíná to pandemický fašismus. Nezpochybňujeme opatření, která mají smysl.

Fanatismus obou ministrů a jejich diletantismus nahrává ztrátě ochoty lidí a podlamuje ochotu občanů spolupracovat v obraně před pandemií. Hlavním viníkem celé situace, která se stala v Uherském Hradišti a v Českých Budějovicích, je neschopný ministr zdravotnictví Jan Blatný a ministr vnitra Jan Hamáček a vláda, která vytvořila svými nesmyslnými opatřeními tyto zbytečné konfliktní situace.

Zdroj