Covid má hráč, kameraman i šofér autobusu. Slováky na Euru děsí i možnost kontumace

1 měsíc starý 10

 Reuters

Další nakažené testy neodhalily, tým Štefana Tarkoviče tak může nastoupit v utkání proti Švédsku (15.00). Čtvrteční vyšetření však byla první a další Slováky čeká po dnešním zápase. Hamšík a spol. by měli zakončit boje ve skupině ve středu proti Španělsku.

Vavro i kameraman jsou sice v izolaci, vedení slovenské reprezentace ale nyní řeší obavu, jestli se infekce v týmu už nerozjela ve větším měřítku.

K zápasu může tým nastoupit v případě, že má k dispozici minimálně 13 hráčů, přičemž alespoň jeden z nich je brankář. V opačném případě pořadatelé reprezentaci na trávník nepustí. Organizátoři mohou posunout duel o 48 hodin, pokud to nenaruší program turnaje a mužstvo bude mít k dispozici zmiňovaných třináct mužů.

Pokud ne, následuje kontumace 0:3.

Před začátkem šampionátu hlásilo pozitivní nálezy covid-19 více týmů - Španělsko, Skotsko, Švédsko, Portugalsko nebo Rusko. Všichni ovšem mohli nakažené fotbalisty nahradit novými posilami. To už Slováci ale nemohou, také právě proto UEFA rozšířila soupisku z 23 hráčů na 26.

Trenér Tarkovič na čtvrteční online tiskové konferenci potvrdil, že pozitivní test na covid-19 mělo více členů organizačního týmu, který se o slovenskou reprezentaci v Petrohradě stará. Je mezi nimi mimo jiné řidič autobusu, který Slováky vozí.

Zdroj