Covidové očkovací pasy jsou sice dobrý nápad, nesmí ale nikoho diskriminovat. Proto se naši europoslanci snaží do současného náv...

1 měsíc starý 12
Covidové očkovací pasy jsou sice dobrý nápad, nesmí ale nikoho diskriminovat. Proto se naši europoslanci snaží do současného návrhu Evropské komise prosadit, aby naprosto ekvivalentní variantou očkování byl i negativní test, nebo prodělaný covid-19. Covidové pasy nesmí v Evropě vytvořit občany druhé kategorie.

„Souhlasím se Světovou zdravotnickou organizací, že návrh zatím nemyslí dostatečně například na těhotné ženy. Je naprosto zásadní, aby se z občanů, kteří nejsou nebo nemohou být očkováni, nestali občané druhé kategorie. Naší prioritou je, aby konečný návrh obsahoval alternativu negativního testu s vysokou přesností, nebo potvrzení o prodělání nemoci. Usiluji také o to, aby testy byly pro občany k dispozici zdarma. PCR testy jsou u nás momentálně jedny z nejdražších v Unii. Snažíme se vytvořit jasná a férová pravidla pro všechny,“ říká místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja.

Návrh nařízení o očkovacích certifikátech momentálně připomínkují jednotlivé politické skupiny Evropského parlamentu. Finální hlasování na plénu se očekává na konci dubna.

Zdroj