Pražská policie pátrá po majiteli psa, který ve čtvrtek pokousal na Petříně čtyřleté dítě. Chlapec skončil v kritickém stavu v nemocnici, muž utekl. Policisté zveřejnili jeho snímky a prosí veřejnost o pomoc při pátrání.

Praha 15:31 2. dubna 2021

Muž, který psa vedl, z místa utekl, aniž vážně zraněnému dítěti pomohl | Zdroj: Policie ČR

Incident se stal ve čtvrtek kolem poledne. Zvíře napadlo chlapce, který byl s matkou na procházce v parku pod petřínskou rozhlednou.

Muž, který psa vedl, utekl, aniž by vážně zraněnému dítěti pomohl.

„Majitel ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k takzvané Hladové zdi, aniž by sečkal na policisty,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

VIDEO: Auto srazilo policistu kontrolujícího zákaz cestování mezi okresy. Zraněn byl lehce, už je v práci

Číst článek

Dítě muselo být převezeno do nemocnice s mnohočetnými poraněními.

„Chlapec utrpěl velmi vážná poranění. Byl v kritickém stavu, ale při vědomí převezen do motolské nemocnice,“ řekla serveru iDnes.cz mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Podle mluvčího policie je hoch po operaci v umělém spánku.

Hledaný majitel psa je podle policistů atletické postavy, holohlavý, ve věku kolem 30 až 40 let. Na sobě měl tričko s krátkým rukávem a dlouhé tmavé kalhoty.

„Pokud ho na záběrech poznáváte nebo víte, kde bydlí či se zdržuje, kontaktujte prosím neprodleně linku 158,“ požádal veřejnost mluvčí policie. Pes mohl být podle svědků stafordšírský bulteriér.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Čtyřletý chlapec je po útoku psa v kritickém stavu v nemocnici. Majitel i se zvířetem utekl

  2. Babiš: Rozdělení vakcín je proti pravidlům. Nebyla dodržena procedura, tři státy návrh odmítly

  3. Pražský hrad otevřel zahrady a zrekonstruovanou část Jeleního příkopu. Dorazily desítky zájemců

  4. Ronaldův vztek vynesl přes 1,6 milionu. Jeho kapitánskou pásku vydražili v Srbsku na charitu

  5. Babišovi se nezamlouvá plán na otevírání škol. Postup ministerstva školství je podle něj nepřehledný

  6. Na Tchaj-wanu vykolejil vlak v tunelu. Při nehodě zemřely nejméně čtyři desítky lidí

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme