Cyklopočítač Garmin Edge Explore 2 nabijete i za jízdy. A to rovnou z elektrokola nebo z powerbanky

4 měsíce starý 160

Garmin uvedl na trh nový cyklopočítač Edge Explore 2, který je cenově dostupnou protiváhou nedávno oznámeného top modelu Edge 1040, jehož nejvyšší varianta se dokáže dobíjet i na slunci. Novinka s 3" barevným dotykovým displejem o rozlišení 240 × 400 pixelů má o něco nižší cíle. Krabička s hmotností 104 gramů a zvýšenou odolností IPX7 má dobíjecí baterii, pokud si pořídíte verzi s držákem, můžete ji nabíjet za jízdy z elektrokola nebo powerbanky. V maximálním zápřahu na baterku vydrží až 16 hodin.

Cyklopočítač má 16GB interní paměť, do které se ukládají mapy a trasové body. Konektivita je tradičně bohatá, cyklopočítač podporuje Bluetooth, ANT+ a Wi-Fi, takže k němu můžete připojit i různé doplňky Garminu, např. měřič výkonu, trenažér, dálkový ovladač, světla nebo například zadní radar Varia.

Cenově dostupná navigace na kolo

Hlavním účelem cyklopočítače je navigace v terénu na kontrastních cyklistických mapách, a to podle typu jízdy. Na displeji uvidíte přehledné navigační pokyny, přepočítávání trasy či profily aktivit (silniční a terénní cyklistika). Dozvíte se také informace o stoupání a klesání trasy.

Klepněte pro větší obrázek
Jednou z výsad cyklopočítače je automatické odeslání zprávy v případě, že detekuje nehodu

Pokud cyklopočítač spárujete se smartphonem, můžete být přímo na displeji v kontaktu se svou cyklistickou skupinou. Radar dále dokáže automaticky detekovat nehodu nebo vás dokáže upozornit na možnou krádež kola.


Nejoblíbenější tachometry na kolo

Další oblíbené tachometry na kolo


Cykloradar Garmin Edge Explore 2 se standardním držákem v Česku stojí 7 490 Kč. Pokud si zvolíte sadu s napájeným držákem, můžete si vybrat ze tří druhů kabelů (Shimano, Bosch a USB-A). V tomto případě za radar zaplatíte 9 990 Kč. Musíte však počítat s delší dostupností v řádech pěti až osmi týdnů. Samostatný radar obdržíte od objednání do tří dnů. Více informací se dočtete na českých stránkách Garminu.

Představení cyklopočítače Garmin Edge Explore 2:

Zdroj