D6 uzavřelo několik nehod, zavřená je i další silnice

5 měsíce starý 20

Související

Ilustrační foto

U nehod s alkoholem je riziko zranění a úmrtí až 2,5násobně vyšší

U nehod s alkoholem je riziko zranění a úmrtí až 2,5násobně vyšší oproti ostatním nehodám, vyplývá z průzkumu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Zatímco přibližně 18 procent všech dopravních nehod šetřených policií (PČR) končí zraněním či úmrtím účastníka, u nehod s alkoholem se jedná o 43 procent nehod zahrnujících zranění či úmrtí, uvedl pojistný matematik ČKP Petr Jedlička. Podíl nehod pod vlivem alkoholu podle organizace za rok 2022 dosahuje úrovně 4,9 procenta, což představuje pokles oproti 5,1 procenta z roku 2021 a 5,4 procenta z roku 2022. 

Ilustrační fotografie.

Nehoda kamionu odpoledne zablokovala dálnici D1

Nehoda kamionu zablokovala dnes odpoledne dálnici D1 na Novojičínsku. Směr na Brno byl na téměř čtyři hodiny neprůjezdný. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. Kamion podle ní havaroval pravděpodobně vinou počasí.

Více souvisejících

Dopravní nehody Policie ČR Dálnice D6

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Policie ČR, ilustrační fotografie.

D6 uzavřelo několik nehod, zavřená je i další silnice

Nejméně šest nehod uzavřelo dnes vpodvečer tříkilometrový úsek na dálnici D6 u Lubence na Lounsku v obou směrech na Prahu i Karlovy Vary. Podle předběžných informací se zranilo pět lidí. Nejméně dva lidé utrpěli vážné zranění, do nemocnice je transportoval vrtulník. Dálnice bude zavřená několik hodin. Uzavřená je i silnice I/62 mezi Děčínem a Ústím nad Labem. Tam se srazilo osm aut a jedno nákladní vozidlo. Tři lidé jsou lehce zranění. ČTK to řekli mluvčí policie Ilona Gazdošová a krajských záchranářů Prokop Voleník. 

před 1 hodinou

Johnny Depp, vlastním jménem John Christopher Depp, americký herec, známý zvláště pro své výkony ve filmech Střihoruký Edward, Ospalá díra, Piráti z Karibiku, Hledání Země Nezemě nebo Karlík a továrna na čokoládu. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Heardová uzavřela dohodu v soudním sporu s exmanželem Deppem

Herečka Amber Heardová uzavřela dohodu o ukončení odvolacího řízení v právním sporu se svým bývalým manželem, americkým hercem, Johnnym Deppem, píše agentura AFP. Šestatřicetiletá herečka se původně odvolala proti červnovému verdiktu soudu, který jí nařídil vyplatit Deppovi za pomluvu přes deset milionů dolarů (asi 23 milionů korun). Depp naopak měl zaplatit dva miliony dolarů (asi 46 milionů korun) za vyjádření svého právníka.

Aktualizováno před 1 hodinou

Andrej Babiš u soudu

Nešťastný Babiš u soudu: Jsem dobrý táta, kál se. Soudce ho musel krotit

Přichází v úvahu, že by podpis na listině k nabytí akcií Farmy Čapí hnízdo mohl patřit obžalovanému expremiérovi Andreji Babišovi (ANO). U pražského městského soudu to dnes řekl znalec z oboru písmoznalectví Aleš Čulík. U podpisu nalezl shodu s psaným projevem obžalovaného, ale také rozdíly, závěr je tedy na znalecké škále v nízké pravděpodobnosti. Babiš starší už v minulosti odmítl tvrzení, že podpis zfalšoval.

před 1 hodinou

Polská policie

Šéf polské policie, který zřejmě způsobil výbuch, zůstává ve funkci

Šéf polské policie Jaroslaw Szymczyk, který zřejmě neopatrnou manipulací s granátometem způsobil výbuch na hlavním policejním velitelství ve Varšavě, zatím zůstane ve funkci. Jeho odvolání vyloučil ministr vnitra Mariusz Kaminski, píše dnes polská agentura PAP. Podle premiéra Mateusze Morawieckého je případ předmětem důsledného vyšetřování. S ministrem vnitra na základě výsledků vyšetřování přijme opatření.

Aktualizováno před 2 hodinami

Kanadská policie

Střelec v Torontu zabil pět lidí, zastřelila ho policie

Na předměstí kanadského Toronta zabil 73letý střelec pět lidí a jednoho dalšího člověka vážně zranil, pachatele zastřelila policie. Informovala o tom dnes agentura AP. Policie zatím nezveřejnila žádné podrobnosti, čin se odehrál v obytné budově na předměstí Vaughan.

před 3 hodinami

Ilustrační foto

U nehod s alkoholem je riziko zranění a úmrtí až 2,5násobně vyšší

U nehod s alkoholem je riziko zranění a úmrtí až 2,5násobně vyšší oproti ostatním nehodám, vyplývá z průzkumu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Zatímco přibližně 18 procent všech dopravních nehod šetřených policií (PČR) končí zraněním či úmrtím účastníka, u nehod s alkoholem se jedná o 43 procent nehod zahrnujících zranění či úmrtí, uvedl pojistný matematik ČKP Petr Jedlička. Podíl nehod pod vlivem alkoholu podle organizace za rok 2022 dosahuje úrovně 4,9 procenta, což představuje pokles oproti 5,1 procenta z roku 2021 a 5,4 procenta z roku 2022. 

před 3 hodinami

Leopard 2A4

Česko dostane ve středu první německý Leopard, výměnou za tanky darované Ukrajině

Česká armáda ve středu převezme v kasárnách v Přáslavicích v Olomouckém kraji první z tanků darovaných Německem. Oznámilo to dnes ministerstvo obrany. Německo se rozhodlo darovat České republice za její pomoc Ukrajině 14 starších tanků Leopard 2A4 a jedno vyprošťovací vozidlo. Všechny stroje by do Česka měly dorazit příští rok.

před 3 hodinami

Nizozemí

Nizozemsko staletí umožňovalo a podněcovalo otroctví a profitovalo z něj, přiznal Rutte

Nizozemský premiér Mark Rutte se dnes oficiálně omluvil za roli své země v obchodu s otroky a otroctví, které označil za zločin proti lidskosti. Rutte přednesl svůj dvacetiminutový omluvný projev v Národním archivu navzdory návrhu části veřejnosti, aby oficiální omluvu přednesl až příští rok 1. července u příležitosti 160 let od zákazu otroctví v zemi, píše agentura AP.

před 3 hodinami

Věznice

Rus strávil dva roky ve vazbě. Česko mu musí zaplatit statisíce

Česká republika zaplatí ruskému podnikateli Sergeji Kudaškinovi 12.000 eur (zhruba 290.700 Kč) kvůli tomu, že strávil dva roky a čtyři měsíce ve vazbě na základě žádosti o jeho vydání do Ruska. Kudaškin si na to stěžoval u Evropského soudu pro lidská práva (ECHR) ve Štrasburku a strany sporu se nakonec dohodly na mimosoudním vyrovnání. Na rozhodnutí, které soud zveřejnil 15. prosince, dnes server Česká justice.

před 3 hodinami

Lékárny

Ceny rostou i v lékárnách. Léky zdražují až o desítky korun

Léky podle České lékárnické komory (ČLnK) zdražily o pět až sedm procent, většinou o koruny či desetikoruny. Obavy ze zásadního navýšení doplatků na léky na recept nejsou na místě, uvedla komora v tiskové zprávě. Po dosažení limitu, který je u seniorů nad 70 let stanovený na 500 korun, zaplacenou částku doplatků zdravotní pojišťovny vrací. Pojišťovny upozorňují, že část lidí nemá správně uvedenou adresu či bankovní účet, peníze se jim proto nedaří vyplatit.

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci okupující Ukrajinu budou od Putina dostávat medaile

Vyznamenaní ruští veteráni z bojů na Ukrajině budou podle dekretu prezidenta Vladimira Putina dostávat pozemky v okolí Moskvy či na anektovaném ukrajinském poloostrově Krym. V příslušném výnosu to hlava státu nařídila místním úřadům, uvedl dnes list Kommerant.

před 4 hodinami

Čekárna v ordinaci, ilustrační foto

Česku chybí lékaři i zubaři. VZP spočítala kolik

Pro dostatečné pokrytí zdravotní péče v Česku chybí podle Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) 64 zubařů, 68 praktických lékařů pro děti a 52 lékařů pro dospělé. Mapu oblastí, ve kterých nabízí možnost uzavřít s lékařem novou smlouvu, pojišťovna zveřejnila na webu. Zlepšit dostupnost péče v regionech mají i krajské pracovní skupiny, v nichž zasedají zástupci krajského úřadu, pojišťovny a zástupců péče.

před 4 hodinami

Pavel Fischer

Jsme cílem psychologické války, Ukrajina je obětí válečného šílenství, říká pro EZ kandidát na prezidenta Fischer

Volby prezidenta České republiky se blíží a v redakci EuroZprávy.cz jsme pokládali jednotlivým kandidátům zásadní otázky. Jedním z respondentů je senátor Pavel Fischer, který se účastnil také voleb v roce 2018. V nich získal 10,23 % hlasů a s odstupem zhruba 16 % za Jiřím Drahošem skončil na třetím místě. V politické dráze pokračuje jako senátor v okrsku Praha 12. Fischer se v rozhovoru vyjadřuje ke členství v EU a NATO, prozradil také, jak chce oslovit mladé lidi.

před 4 hodinami

Rishi Sunak

Sunak varuje před zneužitím vyjednávání o příměří na Ukrajině ze strany Ruska

Britský premiér Rishi Sunak dnes varoval před unáhleným vyjednáváním o příměří na Ukrajině. Moskva by mohla klid zbraní využít k přeskupení a posílení svých jednotek, uvedl v lotyšské Rize na setkání vedoucích představitelů zejména severských a pobaltských zemí. Informovala o tom agentura DPA.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Covid-19 byl ve Španělsku i v první polovině letošního roku hlavní příčinou úmrtí

Onemocnění covidem-19 bylo ve Španělsku i v první polovině letošního roku hlavní příčinou úmrtí. Počet úmrtí v souvislosti s nákazou koronavirem, který toto onemocnění způsobuje, je ale oproti první polovině roku 2021 menší o bezmála třetinu, napsala agentura Reuters s odkazem na dnes zveřejněné oficiální statistiky.

před 4 hodinami

NSS: Povinné nošení respirátorů v hromadné dopravě bylo v souladu se zákonem

Povinné nošení respirátorů v hromadné dopravě bylo v souladu se zákonem. I na jaře letošního roku, tedy po dvou letech pandemie, stále šlo o přiměřené opatření v boji proti šíření koronaviru. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl návrh ženy z Prahy na zrušení části opatření, které bylo účinné od poloviny března. Nyní už v platnosti není, soud by tedy maximálně mohl zpětně konstatovat nezákonnost opatření ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj