Dálnice D1 musela být uzavřena. Kvůli hořícímu kamionu

1 měsíc starý 7

Požár kamionu, který začal hořet v úseku s dopravním omezením na 170. kilometru D1 u Domašova ve směru na Brno, dnes ráno zcela zastavil dopravu na dálnici. Kvůli dopravnímu omezení bylo nutné ji uzavřít, aby hasiči mohli oheň zlikvidovat, řekli ČTK mluvčí jihomoravských hasičů a policistů.

„Požár byl nahlášen v 06:31, hořel kamion převážející součástky. Dálnici bylo nutné uzavřít, hasiči na dálnici museli najet v protisměru. Když se na místo dostali, byl celý kamion v plamenech. Oheň se podařilo zlikvidovat v 08:09, vrak ale bude muset z dálnice odstranit specializovaná firma,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Uzavírka v dopravním omezení komplikuje dopravu. Policisté auta posílají na objízdnou trasu u Devíti křížů a Ostrovačic přes Říčany, Říčky a Domašov. „Navzdory mírnějšímu sobotnímu provozu je objízdná trasa přetížená. I na dálnici se v obou směrech tvoří kolony. Řidiče, kteří uvízli na dálnici v uzavřeném úseku se policisté snaží navést pryč z uzavřené dálnice, což je vzhledem k omezení komplikované,“ konstatoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Na místě požáru je podle zasahujících policistů poškozená vozovka a až do odstranění vraku kamionu bude dálnice dál uzavřená.

Zdroj