Dálnice D5 ve směru na Prahu je uzavřená. U Žebráku se srazily desítky vozidel

5 měsíce starý 137

U středočeského Žebráku ve čtvrtek krátce před polednem došlo na dálnici D5 ve směru na Prahu k hromadné dopravní nehodě. Jak informovali středočeští hasiči na svém twitteru srazilo se deset nákladních a patnáct osobních aut. Na místě je pět raněných, míří tam i vrtulník a záchranáři aktivovali traumaplán.

Žebrák (Středočeský kraj) 11:49 20. 1. 2022(Aktualizováno: 12:01 20. 1. 2022) /--> /--> /--> /-->

Hromadná dopravní nehoda na D1 (ilustrační snímek) | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Zatím není zcela jasné, kolik aut se na místě srazilo. Středočeští hasiči informují o deseti nákladních a patnácti osobních autech, policisté na twitteru mluví o asi čtyřiceti vozidlech.

Podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Homolové je na místě nejméně pět zraněných. „Všichni by měli být venku z aut. Zatím podle prvotních informací je na místě pět zraněných osob,“ řekla Radiožurnálu.

Připravujeme podrobnosti.

Na místo vyjely jednotky HZS Beroun a Hořovice a SDH Komárov a Zdice. Zároveň byli o spolupráci požádáni hasiči z Plzeňského kraje. Dle prvotních informací došlo ke stretu zruba 10 nákladních aut a 15 osobních. Dálnice ve směru na Prahu je zcela uzavřena. Podrobnosti zjišťujeme. https://t.co/blmXdZ8J2g

— HZS ScK (@HZS_ScK) January 20, 2022

Petr Jadrný, Kristina Kouklová /--> /--> /--> /-->

Zdroj