Dálnici D1 ve směru od Vyškova na Brno uzavřela nehoda, doprava kolabovala

3 měsíce starý 13

foto Dálnici D1 na 208. kilometru ve směru od Vyškova na Brno 12. října 2021 uzavřela nehoda dodávky, kamionu a cisterny.

Tvarožná (Brněnsko) - Dálnici D1 na 208. kilometru ve směru od Vyškova na Brno asi na 5,5 hodiny uzavřela nehoda dodávky, kamionu a cisterny, doprava kolabovala. Jeden z řidičů byl těžce zraněný, v místě zasahoval vrtulník. ČTK to řekla mluvčí policie Petra Hrůzová a záchranné služby Michaela Bothová. Jen na D1 se vytvořila více než desetikilometrová kolona, kolony se tvořily i na objízdných trasách. Před 15:00 byl na D1 zprůjezdněný levý jízdní pruh.

Nehoda se stala po 9:30, policie její příčinu vyšetřuje. Osobní vozy mohly sjíždět na exitu 210 Holubice a pokračovat po staré silnici směrem na Brno. Zpět na dálnici najížděly u Rohlenky. Kamiony zůstávaly v koloně na dálnici. Na kolaps dopravy upozorňovala řidiče informační tabule na D1 na 217. kilometru.

Někteří řidiči sjížděli na souběžnou komunikaci už na exitu 216 Rousínov. Kolona byla před odbočením na starou silnici a přímo v Rousínově. Někteří řidiči proto sjížděli z dálnice už na 226. kilometru u Vyškova, kolona na staré silnici byla ale už u Tučap a Komořan před Rousínovem. Obdobná situace byla i při objetí kolony přes Habrovany, řidiči v tomto případě museli vjíždět zpět na hlavní silnici, což vytvářelo další kolonu mezi Rousínovem a Habrovany, vyplývá z informací na webu Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz.

U Holubic na staré silnici dopravu silně omezovaly stavební práce, v místě řídí dopravu semafor. Kolona byla i ve Tvarožné, přes kterou se řidiči snaží najet na dálnici objetím kolony po staré silnici, a také u Holubic. Zvýšená hustota provozu byla i v oblasti Sivic a Pozořic.

Řidič jednoho z nabouraných vozů na D1 byl zaklíněný, vyprošťovali jej hasiči. "O pacienta jsme pečovali už v průběhu vyprošťování, dali jsme mu kyslík, léky na tišení bolesti, posléze jsme ho i zafixovali. Byl při vědomí. Utrpěl těžká mnohočetná poranění, po ošetření jsme jej letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," uvedla Bothová.

Čas úplného zprůjezdnění dálnice web Dopravniinfo.cz odhaduje na 17:00.

Zdroj