Další buzerace z Bruselu. Evropská unie Vám zdraží balíčky ze států mimo EU a budete muset podat celní prohlášení. Všechny zásil...

1 měsíc starý 10
Další buzerace z Bruselu. Evropská unie Vám zdraží balíčky ze států mimo EU a budete muset podat celní prohlášení. Všechny zásilky, a ti i ty malé, ze zemí mimo Evropskou unii budou od 1. července zdaněny. Lidé budou muset navíc podat elektronické celní prohlášení. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe. Díky unii se budou tahat lidem jen peníze z kapsy. Hnutí SPD je proti zavádění DPH na tyto balíčky.

Malé zásilky do 22 eur, které v současné době nepodléhají platbě DPH, budou podle legislativy Evropské unie od začátku prázdnin zdaněny. Příjemcům vznikne nová povinnost, budou muset podat elektronické celní prohlášení, informoval iDnes.cz.

"Určitě k nějakému výraznému poklesu dojde, protože zejména u levných zásilek dojde k výraznému zdražení koncové ceny," uvedl pro tn.cz generální ředitel České pošty Roman Knap. Doposud se daň platila jen za zásilky v hodnotě nad 22 eur, tedy 560 korun.

EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe.

Zdroj