Další negativní vysvědčení vládní pětikoalice. Podle průzkumu CVVM sociální politiku Fialovy vlády hodnotí špatně 57 procent Čec...

před 1 měsíc 56
Další negativní vysvědčení vládní pětikoalice. Podle průzkumu CVVM sociální politiku Fialovy vlády hodnotí špatně 57 procent Čechů, kladně naopak 38 procent lidí. Nejhůře dotázání vnímají podporu bydlení a zajištění na stáří. Informovala o tom ČTK. Fialova vláda vyměnila podporu našich občanů za podporu Ukrajiny a Ukrajinců, anebo nakupuje předražené americké letouny F-35, které nepotřebujeme a nikdo je po nás nakoupit nepožaduje. Jenom tyto dvě položky nás přitom v této fázi budou stát astronomických 265 miliard korun. To hnutí SPD jednoznačně odmítá!

Od posledního průzkumu v roce 2021 se o osm procentních bodů zvýšil podíl těch, kteří se domnívají, že je sociální politika zajištěná špatně. Podporu bydlení hodnotí negativně 71 procent lidí, v případě finančního zajištění na stáří je to 67 procent dotázaných. Podporu rodin s dětmi kriticky vnímají tři pětiny Čechů. Zajištění při nemoci, invaliditě či úrazu pak není dostatečné podle poloviny lidí. Sociální pomoc v nouzi hodnotí záporně 48 procent dotázaných, kladně 42 procent.

Přečtěte celý článek