Další razie na členy mafie 'Ndrangheta. Italové zadrželi 61 podezřelých, zasahovalo pět set policistů

6 měsíce starý 13

Italská policie zadržela dalších 61 lidí podezřelých z členství v kalábrijské mafii 'Ndrangheta. Rozsáhlé razie se uskutečnily v sedmi regionech. Zadržení jsou podezřelí z množství zločinů včetně podvodů, obchodu s drogami, infiltrace do vládních struktur či vydírání místních farmářů, uvedla zpravodajská stanice BBC.

Řím 7:40 11. května 2023

Zatýkání členů 'Ndranghety v rámci rozsáhlé policejní operace začalo minulý týden při razii v několika evropských zemích a také v Brazílii a Panamě (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Na raziích se podle BBC podílelo více než 500 policistů. Jde o součást rozsáhlejší, stále probíhající operace proti jedné z největších, nejmocnějších a nejrozšířenějších zločineckých organizací na světě.

Italská policie zatkla 56 členů mafiánské organizace 'Ndrangheta a zabavila majetek za šest miliard korun

Číst článek

Minulý týden při rozsáhlé razii v několika evropských zemích a také v Brazílii a Panamě bylo zatčeno přes 130 lidí.

Podle policie šlo tehdy o největší operaci, která byla kdy proti 'Ndranghetě provedena.

Razie, jíž předcházelo několikaleté vyšetřování, se tehdy odehrála v časných ranních hodinách v Německu, Itálii, Belgii, Francii, Portugalsku, Španělsku, Slovinsku, Rumunsku, Brazílii a Panamě.

Zabaven byl majetek v hodnotě 25 milionů eur (585,4 milionu Kč). Zadržení byli obviněni ze zločineckého spolčení, mezinárodního obchodu s drogami, obchodování se zbraněmi, daňových úniků, podvodů či praní špinavých peněz.

ČTK

Zdroj