Další ukázka diktátu Bruselu a porušování suverenity členských států ze strany EU. ČTK informovala, že Evropská komise sdělila M...

před 1 týden 27
Další ukázka diktátu Bruselu a porušování suverenity členských států ze strany EU. ČTK informovala, že Evropská komise sdělila Maďarsku, že jeho zákon na ochranu národní suverenity, který parlament schválil loni v prosinci a který je podle vládní strany Fidesz nezbytný k ochraně před zahraničními politickými zásahy, porušuje právo EU. Hnutí SPD odmítá vměšování Bruselu do vnitřních záležitostí států a porušování jejich suverenity. Je to ze strany Bruselu porušování demokracie, neboť Orbánová vláda získala vysokou demokratickou legitimitu v demokratických volbách.

Komise EU v prohlášení informovala, že poslala Maďarsku „formální výzvu“ s tím, že následně může zahájit řízení pro porušení práva. Podle komise zákon porušuje demokratické hodnoty a základní práva. Na základě maďarského zákona vznikne úřad, který má odhalovat a řešit možná rizika zahraničního vměšování na politiku. Podle nás má každý stát právo bránit svou suverenitu!

Přečtěte celý článek