Ministerstvo zdravotnictví předpokládá, že další dodávka asi 19 000 dávek vakcíny proti covidu-19 dorazí do Česka ve čtvrtek 31. prosince. V pondělí to sdělila mluvčí úřadu Barbora Peterová. Očkovací látka by měla směřovat i do nemocnic v krajích. Původně ji očekávaly už v pondělí a chtěly hned zahájit vakcinaci zdravotníků. Výrobce vakcíny v pondělí informoval, že zpoždění dodávky do zemí Evropské unie způsobily logistické potíže.

Praha 16:21 28. prosince 2020

Vakcíny od firmy Pfizer se musí uchovávat ve velmi nízkých teplotách | Foto: Radovan Stoklasa | Zdroj: Reuters

Očkování v pondělí plánovaly zahájit například nemocnice v Ústeckém nebo Moravskoslezském kraji. Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) uvedl, že nedostal žádné oficiální vyjádření. „Mají nám dát vědět dopředu dva až tři dny, a to se nestalo,“ uvedl.

‚Strašlivá chyba.‘ Vláda podle oslovených expertů zaspala s kampaní k očkování proti koronaviru

Číst článek

V pondělí měly vakcíny dorazit také do Moravskoslezského kraje. Podle tamního hejtmana Iva Vondráka (ANO) první dávka dorazí až 31. prosince.

Firma Pfizer, která je spolu se společností BioNTech výrobcem první očkovací látky schválené pro použití v Evropské unii, v pondělí informovala, že dodávka do evropských států ze zpozdila kvůli potížím s logistikou.

V neděli bylo očkování zahájeno v prvních čtyřech nemocnicích v Praze a dvou v Brně. Na polovinu byla mezi tato dvě města rozdělena dodávka 9750 dávek. Brněnské fakultní nemocnice se podělily s dalšími nemocnicemi v kraji.

Za neděli, která byla prvním dnem očkování, dostalo vakcínu asi 1260 lidí. Každý bude muset být po zhruba 21 dnech přeočkovaný druhou dávkou.

ČTK

Nejčtenější

24 hodin 3 dny týden

Nejnovější články

Volby do Poslanecké sněmovny se budou konat 8. a 9. října. Zeman chce stranám dopřát čas na kampaň

Další vakcíny by měly dorazit ve čtvrtek, předpokládá ministerstvo. Za zpoždění můžou logistické potíže

Němcová: V Senátu jsme se bavili o tom, jestli jsou Zemanovy útoky na BIS velezrada

Vláda udělala chybu. Učitelům přidává špatně

Erasmus v Británii od ledna nahradí Turingův program, ministerstvo školství čeká na informace

Oheň se po výbuchu v kolínské elektrárně šíří po střeše budovy. Vrtulník nemohl zasáhnout

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme

Prostudujte si kompletní obvinění kauzy Čapí hnízdo 6 společenských tříd. Do které patříte vy? Kdo šíří dezinformace? Našli jsme vlivné i pěšáky 130 tváří. Ptali jsme se, kdo a proč přišel demonstrovat