Další velký úspěch SPD v Poslanecké sněmovně - v pátek sněmovna definitivně schválila návrh naší poslankyně Lucie Šafránkové, kt...

1 měsíc starý 19
Další velký úspěch SPD v Poslanecké sněmovně - v pátek sněmovna definitivně schválila návrh naší poslankyně Lucie Šafránkové, který zvyšuje přídavek na dítě o 200 korun měsíčně těm rodičům, kteří mají pracovní poměr jako zaměstnanci nebo živnostensky podnikají, rodičům, kteří si aktivně hledají práci, rekvalifikují se v rámci hledání nového zaměstnání, rodičům, kteří pečují o zdravotně postižené děti závislé na péči jiných osob anebo o malé děti do čtyř let věku v rámci rodičovské péče. Pomáháme pracujícím rodičům – Rodina na 1. místě!

Dosud byl přídavek na dítě pro tyto rodiče pouze o tři sta korun měsíčně vyšší, než u těch rodičů, kteří nemají příjmy z práce či podnikání a kteří si práci ani nehledají a jejichž jediným dlouhodobým příjmem jsou nejrůznější typy sociálních dávek. To jsme považovali za nedostatečné. A proto jsme usilovali o to, aby byl tento rozdíl v nastavení přídavku na dítě u pracujících rodičů oproti těm ostatním navýšen na 500 korun měsíčně. Podařilo se!

Dlouhodobě bojujeme za ty rodiče, kteří chtějí pracovat. Náš návrh tak - ještě výrazněji, než je tomu doposud - podpoří slušné a pracující rodiče a jejich děti a rodiny! Přesně v duchu programu hnutí SPD, ve kterém je podpora pracujících rodin s dětmi jednou z hlavních priorit hnutí!

Podpora rodin s dětmi je jednou z hlavních dlouhodobých programových priorit hnutí SPD – a proto jsme podpořili i všechny další pozitivní úpravy v nastavení přídavku na dítě, o kterých se ve Sněmovně hlasovalo. V prvé řadě šlo samozřejmě o plošné navýšení přídavku na dítě o 26 procent – a dále o návrh na zvýšení hranice příjmu pro vznik nároku na tento přídavek na 3,4 násobek životního minima rodiny, a to hlavně z toho důvodu, aby na přídavek na dítě konečně dosáhly i rodiče pracující na plné zaměstnanecké úvazky, anebo rodiče-živnostníci s měsíčními příjmy nad 15 tisíc korun. To dosud nebylo možné a byl to naprosto tristní a neakceptovatelný stav.

Zdroj