Dánského fotbalistu Eriksena oživovali přímo na hřišti, je při vědomí

1 měsíc starý 10

Dánský fotbalista Christian Eriksen zkolaboval během utkání s Finskem Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Dánského fotbalistu Eriksena oživovali přímo na hřišti, je při vědomí

Devětadvacetiletý Eriksen bezvládně padl k zemi ve 43. minutě, když chtěl přebrat míč po autovém vhazování. Rozhodčí a gestikulující fotbalisté okamžitě přivolali záchranáře, kteří zkontrolovali, zda nemá hráč zapadlý jazyk a zahájili jeho resuscitaci. Zhruba po deseti minutách ho pak odvezli do nemocnice, to už byl záložník při vědomí.

Christian Eriksen opustil hřiště na nosítkách a při vědomí

Foto: Friedemann Vogel, Reuters

„Christian Eriksen je při vědomí a podstupuje lékařská vyšetření v nemocnici Rigshospitalet,” uvedl dánský fotbalový svaz.

Fanoušci i samotní hráči měli obličeje v dlaních. Dánští fotbalisté kolem zdravotníků a ležícího Eriksena vytvořili kroužek, aby na záložníka nebylo vidět. Všichni k němu stáli zády a někteří se slzami v očích.

Kapitán domácích Simon Kjaer společně s brankářem Kasperem Schmeichelem utěšovali také Eriksenovu partnerku, která seběhla na hrací plochu.

Evropská fotbalová asociace (UEFA) oznámila, že utkání mezi Dánskem a Finskem bylo přerušeno z důvodů lékařské pohotovosti. „Christian Eriksen byl převezen do nemocnice, jeho stav je stabilizovaný,” uvedla UEFA na Twitteru.

Following the medical emergency involving Denmark’s player Christian Eriksen, a crisis meeting has taken place with both teams and match officials and further information will be communicated at 19:45 CET.

The player has been transferred to the hospital and has been stabilised.

— UEFA (@UEFA) June 12, 2021
podpis
Zdroj