Dánský kněz obžalován z vraždy vlastní manželky. Mohl ji rozpustit v kyselině

1 měsíc starý 16
Dánský kněz obžalován z vraždy vlastní manželky. Mohl ji rozpustit v kyselině

Třebaže vyšetřovatelé tělo nenašli, a tudíž neznají ani pravděpodobný způsob vraždy, našli důkazy, "které jsou pro nás dostačující", řekla prokurátorka. Gotthard tvrdí, že jeho žena Maria Fromová Jakobsenová opustila jejich dům ve Frederikssundu severozápadně od Kodaně 26. října ve stavu sklíčenosti.

Když se 43letá psycholožka neobjevila ani na oslavě narozenin jednoho z jejich dvou dětí o tři dny později, její sestra ohlásila zmizení. Pohřešovaná podle policie doma nechala svůj mobilní telefon, počítač i kreditní karty.

Kyselina v domě

Gotthard byl tři týdny po zmizení manželky zatčen, což v severské zemi vyvolalo pozdvižení. Zadržen byl poté, co vyšetřovatelé našli kyselinu chlorovodíkovou a hydroxid sodný v domě dvojice. Zjistili také, že na počítači manželů někdo do vyhledávače zadával slova jako "mořská hlubina", "barely" nebo "sebevražda".

Na záběrech pořízených průmyslovou kamerou 6. listopadu byl Gotthard zachycen ve šrotovně, jak nakládá velký sud na trakař. To bylo 11 dní po zmizení jeho ženy a deset dní před zatčením. Policejní vyšetřovatelé také vyslechli svědky a se psy prohledali mimo jiné místní les a jezero. Duchovní, který vinu popírá, zůstává ve vazbě. Soud by měl začít 25. října.

podpis
Zdroj