Dělníci ve Frýdku-Místku vykopali lidskou kostru. Další dvě ležely na skládce

před 3 týdny 37

První kosti našli dělníci při bagrování, byly pod betonovou vrstvou v mělkém podloží a na místě byla i bota. „V pondělí byly při výkopových pracích nalezeny neúplné kosterní ostatky. Na místě bylo provedeno za přítomnosti soudního lékaře jejich ohledání. V dané věci bude provedena soudní pitva,“ připomněla mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ: Muž najížděl motorovým člunem do rybáře u Buzkova, ten vyvázl zázrakem. Policie ho obvinila

Policisté podle ní v úterý pokračovali v ohledání skládky určené pro převoz zeminy. „Zde byly nalezeny další kosterní ostatky. V současné době by se mělo jednat předběžně o kosterní pozůstatky tří osob. I tyto byly ohledány soudním lékařem a budou předány k provedení soudní pitvy. Ve věci bude pravděpodobně vyžádáno také odborné vyjádření z oboru antropologie ke zjištění dalších skutečností, například stáří a pohlaví osob a přibližné doby úmrtí,“ doplnila Michalíková.

Rekonstrukce prostoru před bývalým kulturním domem začala před několika dny. Město za téměř 23 milionů korun upraví nevzhledné prostranství mezi budovou někdejšího kulturního domu a tamními prodejnami. Rekonstruují se zpevněné plochy a obnovuje se zeleň, místo oživí dvě stromové aleje. Pracovníci tam vysadí přes 20 nových stromů, platany a sakury.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Postrach ostravských parkovišť dopaden. Za noc vykradl i tři auta, škoda jde do statisíců

Přečtěte celý článek