Demolice budov v Hruškách a Moravské Nové Vsi jsou hotové

4 měsíce starý 29

foto V Moravské Nové Vsi na Břeclavsku pokračovalo 17. července 2021 odstraňování škod, které v obci způsobily silné bouřky s krupobitím a tornádo. Na snímku demolice věže.

Brno - Hasiči dnes v obcích na Břeclavsku bourali jedny z posledních budov, které v červnu poničila bouře s tornádem. V Hruškách od rána strhávali hospodářské stavení, v Moravské Nové Vsi demolovali objekt bývalé mýdlárny, hasičskou zbrojnici a knihovnu. Dnes vše stihli a práce se od pondělí přesunou do Hodonína, kde zbývají dvě budovy, řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Příkaský.

"Objekt bývalé mýdlárny je dvoupodlažní budova, měli jsme tady na to přes deset lidí. S demolicemi už končíme také v Mikulčicích, Lužice jsou hotové. Příští týden nás čeká objekt dílen školy u hodonínské zoo," uvedl ředitel jihomoravských hasičů Jiří Pelikán

Na místě dnes bylo 43 příslušníků záchranného útvaru hasičů a 57 jihomoravských hasičů. Hasiči za dobu svého působní v zasažených obcích dělali 67 demolic z celkového počtu 187.

Bouře s tornádem o rychlosti zhruba 300 kilometrů v hodině si poslední červnový čtvrtek vyžádaly šest životů a desítky zraněných. Zničily domy, auta i zeleň. Poškodily asi 1200 domů, většina jde zrekonstruovat.

Zdroj