Deníky Alana Rickmana. V Česku vychází vzpomínková kniha herce z Harryho Pottera

6 měsíce starý 16

Když se řekne profesor Severus Snape, tak se vám možná vybaví černovlasý učitel lektvarů z filmů o Harrym Potterovi. Rozporuplného čaroděje si zahrál Alan Rickman, který se nejen díky této roli se zapsal do srdcí mnoha fanoušků. I pro ně vycházejí ve středu v českém překladu jeho Deníky.

Praha 10:11 10. května 2023 /--> /--> /--> /-->

Herec Alan Rickman zemřel 14. ledna 2016 | Foto: Euan Cherry/Avalon | Zdroj: Profimedia

Od průlomové role ve Smrtonosné pasti až po filmy o Harrym Potterovi. I o tom se dočtete v denících britského herce Alana Rickmana. Svůj život si podrobně zaznamenával od začátku devadesátých let až do konce života v roce 2016.

Harry Potter se dočká seriálového ztvárnění. Rowlingová na něm spolupracuje s HBO Max

Číst článek

Podle vzpomínek měl herec pochybnosti třeba o své roli v úspěšné čarodějnické sérii. Na dalším místě v denících pak věští představiteli Harryho Pottera Danielu Radcliffovi budoucnost producenta a režiséra.

Radcliffe na Rickmanova slova reagoval v jednom interview před půl rokem. Vzpomínal, jak si Rickman i přes svou temnou roli Snapea utahoval z mladých herců, že se nenaučili ani texty na natáčení.

Deníky britského herce vychází v češtině s předmluvou herečky a dlouholeté přítelkyně Emmy Thompsonové, která si s Rickmanam zahrála například ve vánoční komedii Láska nebeská nebo austenovské adaptaci Rozum a cit.

Martin Hrnčíř /--> /--> /--> /-->

Zdroj