Denisa po covidu balancovala na hraně smrti. Dočasně zavřela firmu, následky trpí dodnes

5 měsíce starý 17

Podnikatelka Denisa Halašová už znovu pracuje ve své firmě a žije běžným životem. Vloni v březnu se ale společně s manželem nakazila covidem a málem zemřela. Život jí podle lékařů zachránil včasný příjezd do nemocnice.

„Asi už během 12 hodin jsem potřebovala kyslík. Při výměně přístroje jsem zjistila, že už se nedokážu sama vůbec nadechnout, ani molekulu kyslíku, to bylo pro mě třeba nejtěžší zjištění,“ popisuje Halašová.

Sestry mě povzbuzovaly

Během několika dnů ale kromě ní skončili s covidem v nemocnici i čtyři její spolupracovníci. Firmu proto museli dočasně uzavřít. „Bylo to pro nás určitě těžké období. Lékaři nám řekli, že už paní Halašovou budou uvádět do umělého spánku a v momentě, kdy to dojde do tohoto stadia, tak už bychom se měli připravovat na to nejhorší,“ popisuje její snacha a spolupracovnice.

Nakonec se Denisa začala uzdravovat. Je přesvědčena, že k návratu do života jí pomohli především zdravotníci. „Lékaři, sestry a všichni mě povzbuzovali a chtěli, abych to zvládla. Dávali mi najevo, že jim osobně záleží na tom, abych se aspoň jako jedna z mála zase vrátila živá zpátky z toho ARO do života, protože těch lidí kolem mě umíralo opravdu hodně,“ líčí.

Covid na ní zanechal zdravotní následky. Dostala cukrovku a snadno se zadýchá. Lituje především toho, že v době, kdy covid dostala, ještě jako příliš mladá neměla nárok na očkování. „Kolikrát si říkám, že bych se nechala naočkovat i patnáctkrát, kdybych měla pocit, že to pomůže. Nechápu, co lidi na tom řeší,“ dodává Halašová. Na konci ledna plánuje Denisa třetí, posilovací dávku.

Zdroj